Informacje
 • Szukają surfera zaatakowanego przez rekina. Szanse na przeżycie "nikłe"

  09-10-2020 20:26 Znaleziono tylko jego deskę
  Śmiertelny atak rekina Foto: Shutterstock | Video: Reuters

  Trwają poszukiwania surfera, który w piątek został zaatakowany przez rekina u południowych wybrzeży Australii. Do tej pory znaleziono tylko deskę mężczyzny. W tym roku w kraju z powodu tych zwierząt zginęło sześć osób.

  Surfer pływał przy plaży Kelp Beds niedaleko miasta Esperance w stanie Australia Zachodnia w piątek rano. Policja w oświadczeniu przekazała, że znaleziono deskę mężczyzny, ale jego samego nie. Tuż po ataku władze otrzymały raport o zaobserwowaniu rekina przy plaży. Nie określono jednak jego gatunku.

  Od czasu ataku plaże w tym rejonie zostały zamknięte. Tamtejsze służby morskie prowadzą akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Policja poinformowała, że szanse na przeżycie surfera są "nikłe".

  Już sześć w tym roku

  Według danych agencji rządowej stanu Nowa Południowa Walia Taronga Conservation Society Australia, w tym roku na plażach w całym kraju doszło do co najmniej sześciu śmiertelnych ataków rekinów. W ubiegłym roku nie odnotowano ich wcale, a w 2018 roku - jeden.

  Premier stanu Australia Zachodnia Mark McGowan nazwał ostatni atak "bardzo trudną i potencjalnie tragiczną sytuacją". Dodał, że południowe wybrzeże stanu, szczególnie w pobliżu miasta Esperance, jest znanym miejscem lęgowym dla rekinów takich jak żarłacze białe.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...