Informacje
 • Sztorm Gloria szaleje na Półwyspie Iberyjskim

  21-01-2020 14:09 Są ofiary i osoby ranne

  Ten tydzień na Półwyspie Iberyjskim rozpoczął się gwałtowną pogodą. Sztorm Gloria przyniósł spore zniszczenia i ofiary śmiertelne - w Hiszpanii zginęły cztery osoby. W Portugalii ranna została jedna osoba.

  Jak poinformowała we wtorek hiszpańska obrona cywilna, czwartą ofiarą śmiertelną Glorii jest 71-letni mieszkaniec Mogente koło Walencji na wschodzie kraju. Mężczyzna zmarł na ulicy wskutek wychłodzenia organizmu. Inne ofiary sztormu Gloria to 54-letnia bezdomna obywatelka Rumunii, która zmarła z wychłodzenia w parku w położonej koło Walencji miejscowości Gandia, 63-letni mężczyzna uderzony dachówką na przedmieściach Avili. Kolejną ofiarą śmiertelną jest 44-letni kierowca z Asturii, którego potrąciło auto, kiedy zakładał łańcuchy na koła swojego samochodu.

  Ranni

  W Portugalii w okolicach miasta Tondela ciężko ranna została 75-letnia kobieta, na której samochód spadło drzewo.

  Do wtorkowego popołudnia ranne w Hiszpanii, a dokładniej w prowincji Walencja, zostały dwie inne osoby - na skutek uderzenia w głowę fragmentem gzymsu oderwanego z budynku przez wiatr. Od poniedziałkowego wieczora trwają też poszukiwania mężczyzny, który wpadł do rzeki Besos w prowincji Barcelona.

  We wtorek przed południem w Hiszpanii nieprzejezdnych z powodu zalegającego na jezdni śniegu było ponad 200 dróg, w tym tras szybkiego ruchu oraz autostrad. Jedna z nich łączy Hiszpanię z Francją.
  Z powodu huraganowych wiatrów w całej Hiszpanii bez prądu jest ponad 100 tysięcy gospodarstw domowych, głównie w Katalonii.

  W wielu szkołach na terenie Hiszpanii odwołane zostały zajęcia. Według ministerstwa oświaty w domach pozostało ponad 300 tysięcy uczniów, z czego 100 tysięcy w Katalonii.

  Osoba ranna w Portugalii

  W sąsiedniej Portugalii sztorm Gloria doprowadził do największych szkód w środkowej oraz północnej części kraju. Obrona cywilna Portugalii szacuje, że w całym kraju na skutek silnego wiatru powalonych zostało ponad tysiąc drzew.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tragedia?
  W jednym kraju szaleje pogoda same tragedie a w drugim polityka szaleje kraju jak w naszym za to pogoda dopisuje juz nie wiadomo o co chodzi nic ciekawego tylko foteliki to jest wazne a nie obywatel.
  ~menda /2020-01-21 14:49

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...