Informacje
 • Stawiają tabliczki, by ostrzec turystów. Przed pasącymi się krowami

  18-08-2019 10:21 W Alpach
  Krowy przeżyły huragan Foto: Reuters | Video: tvnmeteo.pl

  Alpejscy farmerzy rozstawiają na pastwiskach tabliczki z ostrzeżeniami przed pasącymi się krowami. W ten sposób chcą ostrzec turystów, którzy robiąc sobie zdjęcia lub przychodząc z psami, drażnią bydło.

  Na malowniczych pastwiskach w niemieckiej części Alp pojawiły się problemy z bydłem, które staje się poirytowane zachowaniem turystów robiących sobie z nim zdjęcia lub zbliżających się do niego z psami.

  Władze postawiły obok pastwisk specjalne znaki. Widnieją na nich komunikaty: "Uwaga, pasące się zwierzęta", "Zachowaj odstęp", "Trzymaj psa na smyczy. W przypadku niebezpieczeństwa wypuść psa".

  Drażniący turyści

  - W wielu przypadkach były problemy z psami. Turyści przyprowadzają ze sobą swoje zwierzęta, często bez smyczy. Dlatego rekomendujemy by turyści trzymali swoje psy na smyczy, a w przypadku niebezpieczeństwa powinni je ze smyczy spuścić. Dzięki temu można uniknąć zagrożenia - powiedział w rozmowie z agencją Reutera George Mair, przewodniczący organizacji Alpine Business Association z Górnej Bawarii.

  Właścicielom bydła doradzono, by umieścili tabliczki z komunikatami oraz wykupili ubezpieczenie w przypadku, gdyby jakaś wystraszona krowa zniszczyła któryś z płotów.

  Jak poradzono sobie z tym problemem w innych krajach? W Austrii opracowano "kodeks zachowania" usankcjonowany prawnie dla osób, które odwiedzają malownicze regiony Alp. Stało się tak po tym, jak jeden z niemieckich turystów w 2014 roku został stratowany na śmierć przez krowę. Na początku tego roku sąd nakazał właścicielowi krowy, by ten zapłacił setki tysięcy euro w ramach rekompensaty rodzinie 45-letniej ofiary.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...