Informacje
 • Śnieżyce zabiły już 10 osób w USA. Pogoda utrudnia podróże Amerykanom

  26-11-2013 07:05 Załamanie pogody na południowym zachodzie USA

  Potężny ośrodek niżowy, któremu towarzyszą gwałtowne burze i zamiecie śnieżne, zmierza z zachodu do środkowych rejonów USA. Załamanie pogody niesie ze sobą zakłócenia w podróży milionom Amerykanów, którzy udają się do rodzin na czwartkowe Święto Dziękczynienia.

  Gwałtowne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północy samego śniegu, przyczyniły się już do śmierci co najmniej 10 osób na oblodzonych drogach w stanach Oklahoma, Teksas, Nowy Meksyk i Kalifornia.

  Groźne ślizgawice

  Front chłodny dotarł aż do miasta Albuquerque, w Nowym Meksyku gdzie na drogach powstała groźna ślizgawica. W Oklahomie warstwa białego puchu osiągnęła grubość nawet 25 cm. Z kolei w Teksasie, z powodu marznącego deszczu do szło do odwołania setek lotów.

  Będzie jeszcze niebezpieczniej

  Meteorolodzy z National Weather Service (NWS) ostrzegają przed pogarszającymi się warunkami drogowymi. Utrudnienia w postaci silnego wiatru i oblodzeń wystąpią we wtorek i w środę, czyli w szczytowym okresie przedświątecznych podróży.

  Niższe niż zazwyczaj temperatury panują też na północnym wschodzie USA, czyli w stanach Nowej Anglii. Nie wykluczone jest również, że śnieg pojawi się w środę w rejonie Nowego Jorku i w stanie Pensylwania.

  Miliony Amerykanów w podróży

  Według oceny organizacji American Automobile Association (AAA), przed Świętem Dziękczynienia ponad 43 mln Amerykanów uda się w podróż na odległość co najmniej 50 mil (ponad 80 km), a 3 mln zamierza dotrzeć do bliskich samolotem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...