Informacje
 • Śnieżyce w USA. Zamknięte drogi i brak prądu

  01-12-2019 20:52 Gwałtowna pogoda w USA

  Intensywne opady śniegu spowodowały przerwy w dostawach prądu w amerykańskim stanie Dakota Południowa, położonym na obszarze Wielkich Równin. Drogi znalazły się pod grubą warstwą śniegu, a część z nich zamknięto.

  Zamiecie śnieżne w Stanach Zjednoczonych spowodowały liczne utrudnienia w ruchu drogowym i lotniczym. Bez prądu pozostaje między innymi ponad 1600 mieszkańców miejscowości Black Hawk w stanie Dakota Południowa.

  Wiele samochodów znalazło się pod grubą warstwą śniegu. Lokalna straż pożarna przygotowała dla mieszkańców pomieszczenia w budynku straży pożarnej, by mogli schronić się przed śniegiem i porywistym wiatrem.

  Spadło 60 centymetrów śniegu

  Kilka głównych autostrad w stanie Nebraska, Dakota Południowa i Wyoming zostało zamkniętych z powodu zamieci śnieżnej. Władze miasta położonego w pobliżu Wielkiego Kanionu Kolorado - Tusayan - ogłosiły w piątek stan wyjątkowy z powodu przerw w dostawie prądu. Miejscami spadło aż 60 centymetrów śniegu.

  "Pracujemy nad zorganizowaniem awaryjnego schronienia w Parku Narodowym, w autobusach i w innych miejscach" - poinformował burmistrz Craig Sanderson w oświadczeniu pisemnym.

  Meteorolodzy z amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej przewidują, że śnieżyce powoli przesuną się na wschód.

  Są i tacy, którzy cieszą się z nagłego ataku zimy w Stanach Zjednoczonych. Młodzi ludzie dobrze się bawią, korzystają ze śniegu i obrzucają się śnieżkami.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zazdrościmy Wam tego śniegu.
  Naprawdę!. Koło częstochowy jest tak sucho ,że jak sadziłem na jesień nowe drzewko to w popiół. Oby u nas tak popadało o tajało przez całą wiosnę.
  ~ksmamona /2019-12-02 14:03
 • zima
  A ja mieszkam w gorach w Kolorado i u nas pieknie. Niedziela byla sloneczna i temp. okolo plus 7-8 C.
  ~Janko muzykant /2019-12-02 02:29
 • Zima w USA
  Przynajmniej młodzi mają radochę z tego śniegu w przeciwieństwie do nas,zamiast cieszyć się z uroków zimy, musimy zmagać się z przygnębiającą,depresyjną aurą, jaka ostatnio zapanowała w Polsce.
  ~Lech /2019-12-01 23:44
 • To normalne zjawiska w koncu interglacjalu
  Pod konien interglacjalu oceany robia sie coraz goretsze ale kondynenty sie szybko ochladzaja. Tzw. naukowe slawy (koncept z innego artykulu w dzisiejszej prasie) sa tego nieswiadome i twierdza, ze grozi nam dalsze ocieplenie a tu na odwrot: na ladach bedzie coraz chlodniej i coraz bardziej sucho.
  ~Alek /2019-12-01 23:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...