Informacje
 • Śnieżyce w USA. Dziesiątki wypadków, co najmniej siedem ofiar śmiertelnych

  14-01-2019 10:58 Zimowa aura dotknęła miliony Amerykanów

  Śnieżyce uderzyły w północno-wschodnie Stany Zjednoczone, doprowadzając do licznych utrudnień komunikacyjnych. W wyniku wypadków samochodowych zginęło co najmniej siedem osób. Kolejny atak zimy zapowiadany jest w drugiej połowie tego tygodnia.

  Z powodu intensywnych opadów śniegu wystąpiły znaczne utrudnienia na drogach. W wyniku wypadków komunikacyjnych zginęło co najmniej siedem osób - cztery w stanie Missouri, trzy w Kansas.

  Dziesiątki wypadków samochodowych

  W krytycznym momencie ostrzeżenia przed śnieżycami obowiązywały w dziesięciu stanach północno-wschodniej części USA, co oznaczało utrudnienia dla około 35 milionów Amerykanów. Opady ciężkiego, mokrego śniegu powodowały, że łamały się drzewa, zrywały się linie energetyczne. W Karolinie Północnej zamknięto wiele dróg. Od północy do południa w niedzielę w stanie Wirginia doszło do ponad 230 wypadków - poinformowała policja stanowa.

  Najwięcej śniegu - 32 centymetry - spadło w miejscowości Hideaway Hills w stanie Ohio - przekazała amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS).

  Śnieżyce przyniósł rozległy front atmosferyczny, który nadszedł znad Meksyku. Rozciągnął się na długości około 2900 kilometrów, od stanu Kolorado po Wschodnie Wybrzeże.

  Znaczne utrudnienia w transporcie lotniczym

  W niedzielę odwołano ponad 1600 lotów, z czego większość z waszyngtońskich lotnisk Ronalda Reagana oraz Dulles. Opóźnienia doznały ponad trzy tysiące rejsów. Kilku z największych przewoźników umożliwiło pasażerom bezpłatną zmianę terminu lotu.

  "Ze względu na pogodę Federalna Administracja Lotnictwa zarządziła uziemienie samolotów na lotnisku Dulles, co wpływa zarówno na wyloty, jak i przyloty" - poinformowało lotnisko Dulles na Twitterze.

  W poniedziałek w Waszyngtonie (w Dystrykcie Kolumbii) odwołano zajęcia we wszystkich szkołach publicznych. Komunikacja miejska będzie działała tylko na największych drogach.

  Zimowa aura nie odpuści

  Meteorolodzy z AccuWeather prognozują, że kolejne uderzenie zimowej aury nastąpi w drugiej połowie tygodnia. Temperatura w północno-wschodniej części kraju może spaść do -14 stopni Celsjusza.

  W ostatnim tygodniu stycznia mróz może dotrzeć nawet do południowych stanów, między innymi do Florydy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...