Informacje
 • Śnieg na Florydzie. W niektórych miejscach pierwszy raz od prawie 30 lat

  03-01-2018 20:21 Problemy na lotniskach

  Zimowa aura w Stanach Zjednoczonych dosięgnęła nawet Florydy. W środę w Tallahassee zanotowano pierwsze opady śniegu od prawie 30 lat.

  Gubernatorzy stanów od Florydy po Wirginię ostrzegali mieszkańców przed śliskimi, oblodzonymi drogami i bardzo niską temperaturą. Zimowe warunki i wiatr mogą też powodować przerwy w dostawach prądu.

  Gubernator Florydy Rick Scott zarządził otwarcie schronisk dla mieszkańców. Mogą z nich korzystać szczególnie osoby bezdomne, które są najbardziej narażone na trudne warunki pogodowe.

  Zamknięte szkoły, odwołane loty

  Niektóre szkoły i uniwersytety w wyżej wymienionych regionach zostały zamknięte w środę w oczekiwaniu na załamanie pogody. Wiele lotów z międzynarodowego portu lotniczego Savannah/Hilton Head w Georgii i lotniska Tallahassee na Florydzie zostało odwołanych.

  Służba pogodowa podała, że w w środę rano w Tallahassee odnotowano śnieg i deszcz ze śniegiem na poziomie 2,5 litra na metr kwadratowy. Ostatni raz sypnęło tu na chwilę przed Bożym Narodzeniem 1989 roku.

  Według porannej prognozy spodziewano się od 5 do nawet 8 cm śniegu na północno-wschodniej Florydzie, na wybrzeżu w Georgii i w Południowej Karolinie, powiedział meteorolog Bob Oravec.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....