Informacje
 • Ślub ze spektakularną erupcją wulkanu w tle

  14-01-2020 18:35 Zdjęcia zapierają dech w piersiach

  Kiedy w niedzielę wybuchł wulkan Taal, pewna filipińska para brała akurat ślub. Zdjęcia z tej ceremonii są oszałamiające. Zagrożenie kolejnymi erupcjami nie ustało, do tej pory w kraju ewakuowano prawie 40 tysięcy mieszkańców.

  W niedzielę na Filipinach wybuchł wulkan Taal. Ten moment na całe życie zapamięta młoda para Chino oraz Kat z prowincji Cavite. Erupcja nastąpiła podczas ślubu i stała się tłem ceremonii. Zdjęcia błyskawicznie rozniosły się po mediach społecznościowych.

  Niecodzienna ceremonia

  - Byliśmy niesamowicie spokojni, pomimo tego że w tle widać było ogromne kłęby dymu - powiedział w rozmowie z agencją Reutera Randolf Evan, fotograf, który zrobił te zapierające dech w piersiach zdjęcia.

  Uczestnicy ceremonii wiedzieli jednak o zagrożeniu, jakie może nieść ze sobą wybuch. Fotograf w rozmowie z CNN relacjonował, że na bieżąco sprawdzali ostrzeżenia i komunikaty. - Dyskretnie między sobą dyskutowaliśmy, co zrobić, jeśli nadejdzie najgorsze - dodał Evans.

  Erupcji towarzyszyły także uderzenia piorunów. >>> CZYTAJ WIĘCEJ

  Kilkadziesiąt tysięcy ewakuowanych

  Wybuch wulkanu stwarza od niedzieli duże zagrożenie - ewakuowano prawie 38,2 tysiąca osób. Nakaz opuszczenia domów obowiązuje wszystkich znajdujących się w promilu 14 kilometrów od wulkanu, potencjalnie może być to nawet 300 tysięcy mieszkańców. Zdjęcia powstały w odległości około 16 kilometrów od Taala.

  Od chwili erupcji otworzyło się kilka nowych szczelin, z których wydobywa się para wodna. Odczuwalnych było też kilkadziesiąt wstrząsów. Od trzech dni regiony położone w pobliżu wulkanu przykryte są warstwą popiołu.

  Realne zagrożenie

  W każdej chwili mogą nastąpić kolejne erupcje.

  - Zagrożenie jest naprawdę realne - powiedział Renato Solidum z Filipińskiego Instytutu Wulkanologii i Sejsmologii (Philvocs).

  W Manili we wtorek otwarto urzędy, po tym jak zamknięto je w poniedziałek w powodu gryzącego pyłu. Uczniowie nadal nie chodzą do szkół, a ludzie na ulicach noszą maski antysmogowe.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • kiczowate
  Erupcja widowiskowa ale zdjęcie technicznie beznadziejne i kiczowate.
  ~kosa /2020-01-15 08:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....