Informacje
 • Silne trzęsienie ziemi w Ameryce Środkowej

  24-11-2016 20:27 Trzęsienie miało siłę 7 stopni
  Silne trzęsienie ziemi w Ameryce Środkowej

  Silne trzęsienie w centralnej Ameryce

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,0 nawiedziło tereny wybrzeża Pacyfiku. Służby ratownicze w Salwadorze poinformowały, że nie ma doniesień o zniszczeniach.

  Teren wybrzeża Pacyfiku został uderzony przez silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,0. Początkowo informowano, że miało magnitudę 7,2. Powstało 10 km poniżej dna morskiego. Epicentrum znajdowało się 149 km na południowy zachód od Puerto Triunfo w Salwadorze.

  Służby ratownicze w Salwadorze poinformowały, że nie ma doniesień o zniszczeniach. Zalecono jednak mieszkańcom wybrzeża, aby wycofali się wgłąb kraju.

  Prezydent Nikaragui, Daniel Ortega, ogłosił w kraju stan wyjątkowy z powodu trzęsienia ziemi i huraganu Otto, który dotarł do południowo-wschodniego wybrzeża.

  Było zagrożenie tsunami

  Centrum Ostrzegawcze Pacyfiku informowało o niebezpiecznym tsunami, które mogło zaatakować regiony położone na wybrzeżu w promieniu do 300 km od epicentrum trzęsienia ziemi. Oznaczało to, że w strefie zagrożenia tsunami znalazły się także wybrzeża sąsiednich państw - Hondurasu i Nikaragui. Nie stwierdzono jednak podniesionego poziomu wody.
  Uderzył huragan

  Wcześniej do południowo-wschodniego wybrzeża Nikaragui dotarł Otto, huragan drugiej kategorii. Tysiące osób zostały ewakuowano z dala od wrażliwych obszarów przybrzeżnych.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...