Informacje
 • Ściany zadrżały, z półek spadły artykuły. Moment trzęsienia zarejestrowały sklepowe kamery

  03-03-2021 20:50 Trzęsienie ziemi w Grecji
  Trzęsienie ziemi w Japonii Foto: ENEX | Video: Reuters

  Czwartek przyniósł mieszkańcom Grecji silne trzęsienie ziemi. Pierwsze drżenia zarejestrowane zostały przez kamery w jednym ze sklepów odzieżowych w Larisie.

  Do trzęsienia ziemi doszło około godziny 12 w środę. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miejscowości takich jak Damasi, Mesochori i Domeniko. Chwilę później pojawiła się seria wstrząsów wtórnych.

  Siła trzęsienia została oszacowana na około 6,0-6,03 w skali Richtera. Było odczuwalne w całym kraju, a także w Kosowie, Macedonii Północnej i Bułgarii.

  Do najpoważniejszych zniszczeń doszło w miejscowości Mesochori. Zawaliło się tam kilka budynków. Gruzy jednego z domów uwięziły starszego mężczyznę, który nie zdążył uciec. Jego żonie udało się w porę opuścić dom i powiadomić odpowiednie służby. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a mężczyzna został uratowany.

  Panika wśród Greków

  Gdy zatrzęsła się ziemia, mieszkańcy Grecji wpadli w panikę. Wielu z nich wybiegło na ulice. Jak twierdzili, trzęsienie trwało "bardzo długo".

  Moment trzęsienia zarejestrowały kamery w jednym ze sklepów odzieżowych w Larisie. Na nagraniu widać jak ekspedientka obserwuje, co dzieje się na zewnątrz. Następnie ucieka w przerażeniu. Ściany drżą, z półek spadają artykuły, a ubrania na wieszakach zaczynają się kołysać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...