Informacje
 • Ściany zadrżały, z półek spadły artykuły. Moment trzęsienia zarejestrowały sklepowe kamery

  03-03-2021 20:50 Trzęsienie ziemi w Grecji
  15 lat trzęsień ziemi Foto: ENEX | Video: NOAA Science On a Sphere

  Czwartek przyniósł mieszkańcom Grecji silne trzęsienie ziemi. Pierwsze drżenia zarejestrowane zostały przez kamery w jednym ze sklepów odzieżowych w Larisie.

  Do trzęsienia ziemi doszło około godziny 12 w środę. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miejscowości takich jak Damasi, Mesochori i Domeniko. Chwilę później pojawiła się seria wstrząsów wtórnych.

  Siła trzęsienia została oszacowana na około 6,0-6,03 w skali Richtera. Było odczuwalne w całym kraju, a także w Kosowie, Macedonii Północnej i Bułgarii.

  Do najpoważniejszych zniszczeń doszło w miejscowości Mesochori. Zawaliło się tam kilka budynków. Gruzy jednego z domów uwięziły starszego mężczyznę, który nie zdążył uciec. Jego żonie udało się w porę opuścić dom i powiadomić odpowiednie służby. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a mężczyzna został uratowany.

  Panika wśród Greków

  Gdy zatrzęsła się ziemia, mieszkańcy Grecji wpadli w panikę. Wielu z nich wybiegło na ulice. Jak twierdzili, trzęsienie trwało "bardzo długo".

  Moment trzęsienia zarejestrowały kamery w jednym ze sklepów odzieżowych w Larisie. Na nagraniu widać jak ekspedientka obserwuje, co dzieje się na zewnątrz. Następnie ucieka w przerażeniu. Ściany drżą, z półek spadają artykuły, a ubrania na wieszakach zaczynają się kołysać.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...