Informacje
 • Rwące potoki na ulicach. Toksyczne odpady zagrożeniem dla mieszkańców

  08-03-2019 06:57 Środowe ulewy w Kalifornii

  Intensywne opady deszczu spowodowały sporo utrudnień na drogach hrabstwa Sonoma w Kalifornii. Na ulicach zalegają toksyczne odpady, które zmyte przez powodzie, mogą stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.

  Władze biura szeryfa hrabstwa Tuolumne opublikowały w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać płynące ulicami hrabstwa Sonoma strumienie.

  Biuro szeryfa poinformowało, że zamknięto wiele dróg. Mieszkańcy w mediach społecznościowych dzielili się zdjęciami zalanych garaży.

  Narodowa Służba Pogodowa wydała w środę ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami i możliwością wystąpienia opadów gradu. Zalecano ludziom pozostanie w domach. Później jednak służby podały, że burza osłabła, ale nadal ostrzegano przed ulewami.

  Toksyczne odpady na ulicach

  To nie pierwsze tak intensywne opady deszczu w hrabstwie Sonoma w ostatnim czasie. Po ubiegłotygodniowych ulewach zagrożeniem w tym regionie stały się zalegające na ulicach toksyczne odpady, między innymi kleje, farby, rozpuszczalniki, pestycydy, płyny do samochodów, akumulatory i zepsute termometry. W związku z tym Wydział Służby Zdrowia Hrabstwa Sonoma wydał we wtorek ostrzeżenie - szkodliwe substancje mogą stwarzać zagrożenie dla ponad 2,5 tysiąca domów.

  Mieszkańcy południowej Kalifornii we wtorek mogli podziwiać spektakularny pokaz piorunów - niebo przeszyło ponad 1500 błyskawic.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...