Informacje
 • "Runęła na niego fala i zmiotła do oceanu"

  21-01-2018 10:55 W stanach Waszyngton i Oregon fale dochodziły do 10 metrów

  Ogromne fale przy Cape Dissapointment i Ocean Park

  Reuters/YouTube/Joshua Wilkins

  Gwałtowna pogoda spowodowała powstanie ogromnych fal u wybrzeża stanów Waszyngton i Oregon. Jedna osoba zginęła porwana przez ocean, a grupa turystów utknęła na jakiś czas na wieży widokowej.

  Jedna osoba została porwana przez fale na wybrzeżu Depoy w Oregonie. Niestety, po przeprowadzonych przez straż przybrzeżną poszukiwaniach uznano mężczyznę za zmarłego. Mężczyzna miał 47 lat i był obywatelem Meksyku. Według reporterów Washington Post oraz straży przybrzeżnej, mężczyzna został zmieciony przez falę.

  - Według raportu zsunął się ze skał, by z bliska przyjrzeć się falom - poinformował przedstawiciel Straży Przybrzeżnej Adam Johnson. - Runęła na niego fala i zmiotła do oceanu - dodał.

  Wysokie fale odnotowano między innymi na Przylądku Disappointment oraz w Ocean Park (miejscowość spisowa - jednostka administracyjna stosowana przez amerykański urząd statystyczny).

  Fale wysokie na dziesięć metrów

  Państwowa Służba Meteorologiczna odnotowała fale o wysokości dochodzącej do 10 metrów w pobliżu Aberdeen oraz u ujścia rzeki Columbia. Wydane przez NWS ostrzeżenie przed powodzią błyskawiczną zostało wydane w czwartek wskutek gwałtownego przyrostu wody oraz wysokiej fali na nisko położonych terenach.

  Ostrzeżenie zostało wydane dla całego Waszyngtonu i obowiązywało aż do soboty rano.

  Lokalne media podały, że konieczne było zamknięcie parku stanowego Cape Disappointment - wszystko ze względu na ogromne rozmiary fal.

  Osaczeni przez żywioł

  Największy problem sprawiły władzom zbiorowiska ludzi, którzy to - niepomni zagrożenia - zdecydowali się uwiecznić spektakularny sztorm na zdjęciach. W pobliżu kurortu turystycznego Ocean Shores fala zwaliła kilka osób z nóg i naniosła całe dywany wodorostów i krabich skorup.

  Według lokalnej telewizji Daily World woda przedarła się przez wały i podpłynęła aż pod pojedyncze domki przy Westhaven Drive. Gwałtowne fale odcięły również drogę ucieczki z punktu widokowego, przez co przez ponad godzinę turyści byli na niej uwięzieni.

  Meteorolodzy NWS ostrzegają, że ta tendencja wietrznej, sztormowej pogody się utrzyma. W nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie kraju wybrzeża od Whidbey po Wyspy Camano będą narażone na zaciekłą szarżę fal.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...