Informacje
 • Rosyjski sposób na walkę z upałem?
  Wycieczka do parku wiecznej zmarzliny

  18-06-2021 20:26 Niezależnie od pory roku

  Mieszkańcy niektórych stron Rosji doświadczają fali upałów. W Jakucji, która także zmaga się z wysoką temperaturą, jest miejsce, w którym niezależnie od pory roku, zawsze można cieszyć się zimowymi warunkami i śniegiem.

  Mieszkańcy Jakucji i innych regionów Rosji mają fantastyczne remedium na upały. Gdy temperatura zaczyna osiągać naprawdę wysokie wartości, tłumnie zjeżdżają się do parku wiecznej zmarzliny "Bulus".

  Zima w lecie

  Kiedy temperatura za dnia sięga około 30 stopni Celsjusza, tak jak w ostatnim czasie, park oferuje możliwość zabawy w śniegu i korzystania z prawdziwie zimowego krajobrazu. W końcu sesja fotograficzna w upale i na śniegu to prawdziwy ewenement.

  - "Bulus" jest wyjątkowy, bo mamy śnieg i lód nawet w środku lata - mówiła administrator kompleksu turystycznego Daria Aleksandrowa.

  - Lubię to miejsce ze względu na wyjątkową przyrodę, którą można zobaczyć tylko tutaj, w Jakucji. Jego dziewicze lasy i zachowana przyroda przyciągają turystów nie tylko z Rosji, ale także z zagranicy - opowiadała mieszkanka regionu, Alyona Turaewa.

  Szanse na to, by jednocześnie doświadczać śniegu i upału, nie trwa jednak zbyt długo. Lato w Jakucji trwa zwykle około dwóch miesięcy.

  - Słońce ogrzewa mnie ze wszystkich stron. Czuję ciepło, a moja skóra już się pali. To bardzo niezwykłe. Jest kilka podobnych miejsc na świecie, na przykład w Kanadzie, ale tam jest bardzo daleko - stwierdził jeden z turystów Anton Makhnew.

  Zmarzlina topnieje

  Niestety, rosnąca temperatura przyczyniła się już do znacznego zmniejszenia powierzchni wiecznej zmarzliny w Jakucji, co może być szkodliwe dla lokalnego ekosystemu. Istnieje także ogromne ryzyko wybuchu pożarów.

  Według szacunków Wyższej Szkoły Ekonomii w Rosji, kraj może stracić ponad 80 milionów dolarów amerykańskich (ponad 306 milionów złotych) z powodu emisji metanu z topniejącej wiecznej zmarzliny.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...