Informacje
 • Rośnie liczba ofiar tragicznych powodzi na Syberii. Kilkuset rannych

  01-07-2019 21:28 Ulewy mogą wrócić

  Po obfitych opadach deszczu powodzie nawiedziły rejon Irkucka, leżącego na południu Rosji w pobliżu jeziora Bajkał, na Syberii. Co najmniej 14 osób zginęło, a 13 uznano za zaginione - poinformowały w poniedziałek lokalne służby. Rannych zostało kilkaset osób.

  W poniedziałek wicepremier Witalij Mutko poinformował, że w związku z powodziami 751 osób odniosło rany, a 153 trafiły do szpitala. Zastrzegł, że liczby te nieustannie rosną.

  W zeszłym tygodniu obwód irkucki nawiedziły opady ulewnego deszczu, co w niektórych miejscach doprowadziło do wystąpienia z brzegów wód jeziora Bajkał oraz podniesienia poziomu rzeki Angary.

  Mutko podkreślił, że poziom wody zaczął już opadać, jednak od 6 lipca spodziewane są w tym regionie kolejne ulewy.

  Według oficjalnych danych w wyniku powodzi zalanych zostało 6,7 tysiąca lokali mieszkalnych, w których żyje ok. 32,7 tysiąca ludzi.

  Zalane tereny odwiedził Władimir Putin

  W sobotę - w drodze powrotnej do Moskwy ze szczytu G20 w Japonii - w Bracku w obwodzie irkuckim zatrzymał się prezydent Rosji Władimir Putin, by na miejscu zapoznać się z sytuacją. Podkreślił, że "gdy tylko sytuacja się poprawi, natychmiast musi ruszyć odbudowa zniszczonych domów i infrastruktury". Premier Dmitrij Miedwiediew zarządził już wypłatę zapomóg dla rodzin ofiar śmiertelnych, dla poszkodowanych oraz dla mieszkańców, którzy w wyniku powodzi ponieśli straty.

  Obwód irkucki nie pierwszy raz cierpi z powodu ekstremalnych zjawisk pogodowych. W ostatnim czasie, po długim okresie suszy wybuchły tam trudne do ugaszenia pożary lasów, które zniszczyły też wiele domów oraz - jak wskazywali mieszkańcy - dużą część plantacji owoców i warzyw.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Współczuję tym biednym ludziom
  Większośc tych drewnianych domków będzie do wyburzenia
  ~Polak Stary /2019-07-01 22:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...