Informacje
 • Przyniosła ulewny deszcz i silny wiatr. Skutki Hanny w USA i Meksyku

  27-07-2020 21:10 Stała się depresją tropikalną
  Osuwiska ziemi na Alasce po ulewnych opadach deszczu Foto: PAP/EPA/MIGUEL SIERRA | Video: ENEX

  Huragan Hanna uderzył w amerykański stan Teksas. Chociaż osłabł i jest już depresją tropikalną, w weekend niósł ze sobą obfite opady deszczu. Tymczasem huragan Douglas minął Hawaje.

  Hanna uderzyła w wyspę Padre położoną u wybrzeży amerykańskiego stanu Teksas w niedzielę o północy czasu środkowoeuropejskiego. Towarzyszący żywiołowi wiatr wiał z prędkością 150 kilometrów na godzinę - podało Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Później Hanna dotarła do wybrzeży wschodniej części hrabstwa Kenedy w stanie Teksas. Jeszcze zanim uderzyła w ląd, jej skutki były odczuwalne u wybrzeży stanu.

  Ulewne deszcze

  - Każdy huragan jest ogromnym wyzwaniem - mówił gubernator Teksasu Greg Abbott na konferencji prasowej w sobotę.

  W niedzielę rano w południowym Teksasie bez prądu było 280 tysięcy odbiorców. Liczba ta zmniejszała się z upływem dnia. W weekend w południowym Teksasie spadło ponad 300 litrów wody na metr kwadratowy. Ulewny deszcz padał też w Meksyku. Teraz Hanna jest już depresją tropikalną.

  Hanna była pierwszym huraganem, który utworzył się w tym roku na Atlantyku i pierwszym, który dotarł do lądu na półkuli zachodniej w tym sezonie.

  Niebezpiecznie na Hawajach

  W niedzielę do Hawajów dotarł huragan Douglas, który przyniósł ze sobą obfite opady deszczu i silny wiatr. Synoptycy prognozowali, że uderzy w ląd, lub przejdzie obok wysp Maui oraz Kauai, w ciągu dnia lub wieczorem. W niedzielę rano na Maui rozbrzmiały syreny ostrzegawcze. Jak podaje NHC, wiatr wiał z prędkością do 140 km/h. Jak podają lokalne media, nie odnotowano jednak żadnych większych szkód.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...