Informacje
 • Przeżył dwie doby na morzu dryfując na strzępach łodzi

  15-05-2012 10:05 Rybak ucierpiał w wypadku przeciążonego kutra. Dwie osoby wciąż poszukiwane

  24-letni rybak spędził dwa dni i dwie noce na pełnym morzu kurczowo trzymając się strzępów kutra rybackiego. Uratowała go meksykańska marynarka wojenna, po tym, jak został wypatrzony przez przepływający w pobliżu przypadkowy statek.

  Victor Ivan Peralta Veralonso, wyruszył 8 maja z Puerto San Carlos w Baja w Południowej Kalifornii wraz z dwoma kolegami na połów kalmarów. Po drodze doszło do wypadku, a Veralonso przeżył trzymając się części rozbitego statku.

  - To co mi pomogło, to dryfujące elementy.  W momencie, w którym je chwyciłem, mocno się do nich przykleiłem, i już nie puściłem. Spędziłem na nich dwie noce i dwa dni - mówi rozbitek.

  W sobotę 12 maja został zauważony przez członków załogi statku pod libańską banderą "Horn Cliff", która była w drodze do meksykańskiego portu Lazaro Cardenas. Potem został przewieziony przez statek ratunkowy meksykańskiej marynarki wojennej do szpitala w oddalonym o 47 mil morskich mieście Manzanillo.

  Przeciążenie winne wywrotki

  Rybak twierdzi, że statek miał wypadek, ponieważ był przeciążony.

  - Myślę, że na łodzi było za dużo ładunku. Te statki mają 1,5 tony ładowności, a my mieliśmy chyba z dwie tony. Łódź była bardzo ciężka - opowiadał Veralonso.

  Odwodniony, ale stabilny

  - Kiedy go znaleźliśmy, jego stan był stabilny. Miał pewnie znamiona odwodnienia i rany na rękach od kurczowego trzymania się łodzi, a jego kolana były spuchnięte. Jednak był w stanie utrzymać się na własnych nogach i mógł samodzielnie wejść na naszą łódź - mówi ratujący rybaka Manuel Rio Onofre.

  Veralonso pozostaje na obserwacji w szpitalu morskim w Manzanillo, a marynarka wojenna przeszukuje okoliczne wody w poszukiwaniu pozostałych członków załogi, których uważa się za zaginionych. Ratownicy przypuszczają jednak, że im nie udało się przeżyć wypadku.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Moim zdaniem, to umieszczacie mnóstwo informacji bez związku
  z pogodą w serwisie o pogodzie.
  ~ku1 /2012-05-15 12:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...