Informacje
 • Przez Teksas przeszły silne burze. Wydano ostrzeżenia przed tornadem

  25-11-2020 11:50 To był wieczór z groźną pogodą
  Prognozowane trasy burz tropikalnych Marco i Laura Foto: ENEX | Video: Ventusky.com

  Ostatnia noc dla mieszkańców stanu Teksas była wyjątkowo trudna. Wszystko za sprawą niebezpiecznej pogody - silnych burz i ryzyka pojawienia się tornada. Wiał silny wiatr, który zrywał dachy z domów i łamał drzewa. Porywy osiągały prędkość do 130 kilometrów na godzinę.

  Szereg silnych burz przeszedł przez stan Teksas we wtorek wieczorem. Krótko przed godziną 21 burza przeszła w okolicy głównych autostrad w mieście Arlington. Podróżowanie było niebezpieczne przez bardzo silne porywy wiatru. Radary amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów wykazały, że istnieją spore szanse na pojawienie się tornada. W Arlington i w części Dallas wydano ostrzeżenia przed tym zagrożeniem.

  Silne porywy wiatru

  Według danych na godzinę 20.55 w Arlington wiało z prędkością do niemal 130 kilometrów na godzinę. Nawet gdy burze przeszły przez region, wiatr miał ogromną siłę, by zrywać linie energetyczne i łamać drzewa.

  Departament Policji w Arlington postanowił wesprzeć lokalną straż pożarną w ocenie szkód. Wiele dachów było uszkodzonych. Podobnie stało się w kilkudziesięciu miejscach z sygnalizacją świetlną.


  Tornado, które nie nadeszło

  Ostrzeżenia przed tornadem wydano także dla części hrabstwa Denton, w tym Sanger, Aubrey i Pilot Point. Alarmy wygasły jednak dość szybko. W mediach społecznościowych krążyły zdjęcia widoków złowieszczych chmur, jednak lokalne media nie podają informacji o potwierdzeniu wystąpienia takiego zjawiska.

  Oprócz ostrzeżeń przed tornadem wydano także alerty przed burzami. Ostrzegano między innymi o porywach wiatru o prędkości przekraczającej 90 km/h i gradzie. Te jednak w większości straciły ważność już po kilkudziesięciu minutach.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...