Informacje
 • Powodzie w Egipcie.
  26 ofiar śmiertelnych

  29-10-2016 20:38 Kilkadziesiąt osób rannych
  Powodzie w Egipcie. <br />26 ofiar śmiertelnych

  Egipt zmaga się z powodzią

  IBRAHIM ZAYED (PAP/EPA)

  Intensywne opady deszczu przeszły nad Egiptem, powodując tak zwane powodzie błyskawiczne. Zginęło 26 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

  Od środy wieczorem w Egipcie intensywnie padało, ulewy ustały dopiero w sobotę. Duże opady deszczu spowodowały powodzie błyskawiczne i przyczyniły się do śmierci 26 osób, natomiast ponad 70 osób zostało rannych.

  Ofiary śmiertelne

  Ministerstwo Zdrowia w Egipcie wydało oświadczenie, z którego wynika, że co najmniej sześć osób zginęło, a 24 zostały ranne w wyniku wypadków samochodowych na autostradzie we wschodniej części prowincji Sohag. Przez wodę powodziową na jezdni dwa autobusy i trzy samochody zostały przewrócone. We wschodniej części prowincji Morze Czerwone, w mieście Ras Gharib, zginęło siedem osób, a 23 osoby zostały ciężko ranne. Dwie osoby zostały rażone piorunem w mieście Fayed w prowincji Ismailia. Raport donosi również o siedmiu rannych osobach w mieście Sharm el-Sheikh. Odniosły one obrażenia, kiedy ich samochody zostały porwane przez wodę powodziową.

  Utrudnienia z powodu pogody

  Ulewnym deszczom towarzyszył silny wiatr. Trudne warunki pogodowe zmusiły władze do zamknięcia czterech morskich portów w prowincjach Suez i Port Said. Zamknięto również niektóre szkoły i główne drogi.

  W górnym Egipcie i górzystym regionie Morza Czerwonego co roku w okresie przypadającym na koniec października i na początek listopada występują duże opady deszczu. Rejony te zalewa, gdyż mają słabo rozwiniętą infrastrukturę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...