Informacje
 • Powodzie w Afryce Wschodniej. Kilkaset ofiar śmiertelnych

  08-05-2020 07:54 Wiele domów zostało zniszczonych

  Ulewne deszcze, a w konsekwencji powodzie, nawiedziły Afrykę Wschodnią. Żywioł najbardziej dotknął Kenię, Somalię, Rwandę i Ugandę, gdzie zginęło łącznie kilkaset osób.

  "W czwartek 55 osób zostało uznanych za zmarłe w związku z osuwiskami i powodziami" - podało w czwartek na Twitterze rwandyjskie ministerstwo zarządzania kryzysowego.

  Jak pisze agencja Reutera, gwałtowne opady, jakie nawiedziły kraj w ostatnich tygodniach, doprowadziły do osunięć ziemi, które zniszczyły domy znajdujące się na zboczach gór. Władze w przeszłości zachęcały mieszkańców podgórskich rejonów do przeprowadzki.

  Powodzie w Ugandzie i Kenii

  Ulewne deszcze dotknęły również Ugandę. Jak podaje tamtejsze ministerstwo zarządzania kryzysowego, w powodziach zginęło co najmniej 65 osób. Rwandyjskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża szacuje, że tegoroczne powodzie zniszczyły 2200 gospodarstw domowych, w których mieszkało 11 tysięcy osób.

  W Kenii przez powodzie i spływy błotne zginęło 200 osób, a 100 tysięcy straciło swoje domy - poinformowały w środę kenijskie władze. Rząd dostarcza żywność i wodę wysiedlonym obywatelom.

  - Nie czekamy, aż ludzie wyprowadzą się z domów, sami odsuwamy ich od niebezpieczeństwa - powiedział minister spraw wewnętrznych Fred Matiang'i.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...