Informacje
 • Pomagają przetrwać skalniakom.
  Zrzucili z powietrza bataty i marchew

  12-01-2020 16:37 Nie mogły znaleźć pożywienia
  Te zwierzęta udało się uratować Foto: Reuters/NSW DPIE ENVIRONMENT, ENERGY AND SCIENCE | Video: WIRES

  W objętej pożarami australijskiej Nowej Południowej Walii służby próbują nie tylko gasić pożary, ale też pomagać zwierzętom, które na spalonej ziemi pozostały bez jedzenia. Zrzucili im ze śmigłowca bataty i marchew.

  Pracownicy służby ochrony przyrody w Nowej Południowej Walii zrzucili w piątek i sobotę z powietrza dwie tony batatów i marchwi.

  Jedzenie przeznaczone jest dla skalniaków brązowoogonowych (łac. Petrogale penicillata). Gatunek tych torbaczy zwykle potrafi przetrwać pożary, jednak po wypaleniu dużych obszarów ziemi zwierzęta tracą źródło pożywienia.

  - Skalniaki do tej pory cierpiały z powodu suszy, a bez pomocy by nie przetrwały - powiedział minister środowiska Nowej Południowej Walii Matt Kean.

  Pomocy potrzebowały między innymi zwierzęta z Parku Narodowego Wollemi, ale "zrzutów pożywienia" dokonano też w innych częściach stanu.

  >>> ZOBACZ WYRAZ SOLIDARNOŚCI Z AUSTRALIĄ PODCZAS 28. FINAŁU WOŚP

  Pomoc zwierzakom

  Pracownicy służb ochrony przyrody ze śmigłowców załadowanych w skrzynie pełne batatów i marchwi zrzucali z powietrza warzywa na tereny zamieszkane przez skalniaki.

  W pożarach trawiących od kilku miesięcy Australię do tej pory śmierć poniosło 28 osób. Ostatnią ofiarą jest strażak, który zginął podczas dogaszania pożaru w stanie Wiktoria. Do tej pory spłonął obszar o powierzchni 10,3 miliona hektarów, odpowiadający mniej więcej terytorium Korei Południowej.

  >>>CZYTAJ WIĘCEJ O POŻARACH W AUSTRALII

  Według profesora Chrisa Dickmana z Uniwersytetu w Sydney, w pożarach buszu w całej Australii mogło zginąć ponad miliard zwierząt.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...