Informacje
 • Pokazali światu małe wilki meksykańskie. To gatunek krytycznie zagrożony

  06-06-2021 11:18 Urodziło się pięć maluchów
  Młode wilki z meksykańskiego zoo Foto: Reuters | Video: Reuters

  W ogrodzie zoologicznym Chapultepec w Meksyku pokazano publiczności pięć małych wilków meksykańskich, które urodziły się tam niedawno. Z radością zostały powitane na świecie przez pracowników zoo. To trzeci co do wielkości miot, który urodził się w stolicy.

  Młode wilki urodziły się pod koniec kwietnia, ale dopiero teraz pokazano je szerszej publiczności. Szczęśliwymi rodzicami zostali matka Seje i ojciec Rhi. Maluchy są zdrowe i rozwijają się prawidłowo - przekazało zoo Chapultepec w Meksyku. Rodzice troskliwie zajmują się swoim potomstwem. Maluchami opiekują się też lekarze weterynarii.

  Gatunek zagrożony

  Wilk meksykański (Canis lupus baileyi) to podgatunek wilka szarego, drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae). Gatunek ten jest krytycznie zagrożony. Dawniej zwierzęta te żyły na całym obszarze środkowego Meksyku oraz południowej Arizony żywiąc się łosiami, jeleniami i mniejszymi ssakami. Zdarzało się jednak, że wilki atakowały także bydło domowe, co spowodowało, że zaczęto na nie masowo polować, doprowadzając do znacznego spadku ich populacji. W 1987 roku w Meksyku rozpoczęto starania by uratować gatunek przed całkowitym wyginięciem.

  Barwa sierści tego gatunku jest zmienna, od czerwonawej po szarą, z czarną kryzą wzdłuż grzbietu i z dłuższymi włosami na karku. Żywią się od królików, poprzez gryzonie, muflony, aż do jeleniowatych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....