Informacje
 • "Po raz pierwszy ujrzał światło dzienne"

  14-02-2020 13:44 Urodził się w listopadzie
  Strażnik śmiertelnie postrzelił niedźwiedzia polarnego Foto: Reuters | Video: Shutterstock/Wikipedia/Pixabay

  Czteromiesięczny niedźwiedź polarny wyszedł pierwszy raz na wybieg w wiedeńskim zoo w Schönbrunn. Towarzyszyła mu matka.

  - To fantastyczny chwila dla nas wszystkich, nasz mały niedźwiedź polarny po raz pierwszy ujrzał światło dzienne - powiedział w czwartek Stephan Hering-Hagenbeck, dyrektor ogrodu zoologicznego Tiergarten Schönbrunn. Dodał, że czteromiesięcznemu zwierzęciu towarzyszyła jego matka.

  Płeć malca nie jest jeszcze znana, ale jak tylko opiekunowie ją sprawdzą, odwiedzający zoo goście będą mogli przedstawić propozycje imion.

  - Kiedy urodził się cztery miesiące temu, obserwowaliśmy go na żywo na ekranie. Widzieliśmy, kiedy otwierał oczy, stawiał pierwsze kroki w wieku dziesięciu tygodni - mówiła opiekunka niedźwiedzi polarnych Alessa Esau.

  Niedźwiedź urodził się 9 listopada 2019 roku. Był to pierwszy raz od 12 lat, kiedy w wiedeńskim zoo przyszedł na świat niedźwiedź polarny - podały austriackie media.

  Najstarsze zoo świata

  Tiergarten Schönbrunn to ogród zoologiczny położony w Wiedniu, na terenie Parku Schönbrunn, na południowy zachód od zespołu pałacowego, w sąsiedztwie Palmiarni. To najstarsze działające zoo świata. Ogród wraz z całym kompleksem pałacu i ogrodów Schönbrunn w 1996 wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam między innymi pandy wielkie, słonie afrykańskie, niedźwiedzie polarne, gepardy, torbacze koala oraz pingwiny cesarskie.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...