Informacje
 • Pływał między ludźmi.
  Rekin ludojad na Majorce

  26-06-2017 21:06 Znajdował się kilka metrów od brzegu

  W niedzielne południe przy plaży na Majorce zauważono żarłacza błękitnego. Ten niebezpieczny rekin pływał między kąpiącymi się w morzu ludźmi. Tego samego dnia zauważono jeszcze trzy inne osobniki przy pobliskiej plaży.

  Plażowicze uciekali w popłochu z plaży na Majorce. W płytkich wodach, zaledwie kilka metrów od brzegu, pływał rekin, a dokładniej uznawany za niebezpieczny dla człowieka, żarłacz błękitny.

  Trzy osobniki z nierozpoznanych gatunków zauważono także na pobliskiej plaży. Ratownicy wezwali wypoczywających tam turystów, żeby jak najszybciej opuścili morze. Incydent miał miejsce w niedzielę. To była jedna z kilku obserwacji rekina w trakcie weekendu w obrębie archipelagu Balearów.

  Ucieczka z morza

  Relację z wydarzenia wysłała na Kontakt 24 Magdalena. 2,5-metrowego żarłacza zauważyła kilka metrów od plaży Illetas, niedaleko miasta Palma.

  - Plażowicze długo nie dostrzegali rekina, ale gdy był pięć metrów od brzegu, zaczęli w popłochu wybiegać z wody. Ratownik zaczął gwizdać, aby dać znać, żeby wszyscy wyszli z wody - relacjonowała pani Magdalena.

  Według Reporterki 24, jedna osoba znajdowała się daleko od brzegu. Podpłynął do niej ratownik, drugi ruszył w stronę kobiety na desce z wiosłem. Ratownicy odholowali kobietę do brzegu.

  Kąpielisko patrolowano z motorówek i helikopterów. Na miejsce przyjechała również Guradia Civil, paramilitarna formacja wchodząca w skład Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii.

  Ucierpiał tylko rekin

  Jak podały lokalne media, nikt nie ucierpiał. Poza samym rekinem.

  Gazeta Diario de Mallorca poinformowała, że rekin został złapany w poniedziałkowe popołudnie. Miał poważną ranę głowy, najwyraźniej spowodowaną przez haczyk wędkarski. Miał duże uszkodzenia wewnętrzne, w związku z czym został uśmiercony.

  Uważa się, że w Morzu Śródziemnym żyje więcej niż 40 gatunków rekinów. Ataki na ludzi zdarzają się niezwykle rzadko, jednak nie są niemożliwe.

  Przykładem jest sytuacja sprzed miesiąca, kiedy to na pobliskiej Ibizie żarłacz błękitny ranił jedną osobę.

  Zobacz cały film z incydentu na Majorce:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...