Informacje
 • Pierwsze opady śniegu i pierwsze wypadki

  22-11-2020 20:30 Zima zaatakowała w Rumunii
  Syberyjski mróz w Wielkiej Brytanii Foto: ENEX | Video: Reuters

  Nie wszyscy kierowcy w Rumunii byli przygotowani na uderzenie zimy. Pierwsze opady śniegu przyniosły pierwsze utrudnienia i wypadki na drogach, z czego niektóre wyglądały bardzo groźnie. Pomocy potrzebowała nawet sama pomoc drogowa.

  Od piątku obfite opady śniegu pojawiły się w 11 okręgach Rumunii. Miejscami spadło go ponad 15 centymetrów. Krajowy urząd meteorologiczny wydał dla nich alerty pierwszego stopnia. Na ulice wyjechały pługopiaskarki.

  W okręgu Kluż w północno-zachodniej części kraju kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków. Stracił panowanie nad pojazdem, po poślizgu auto wypadło z drogi i wylądowało na poboczu do góry kołami. Samochodem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Troje pasażerów trafiło do szpitala.

  Pomoc drogowa też wymagała pomocy

  Interwencji potrzebowała nawet sama pomoc drogowa. W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Belis drogowcy wylądowali w rowie. Wcześniej sami pomogli kilku kierowcom, którzy utknęli na drodze, nie mając na wyposażeniu samochodu zimowych opon.

  Są też tacy, którzy cieszą się z wczesnego nadejścia zimy. To przede wszystkim dzieci i właściciele ośrodków narciarskich w górach, którzy mają nadzieję, że taka aura przyciągnie rzesze turystów.

  Ostatniej nocy w mieście Miercurea Ciuc termometry wskazały -11 stopni Celsjusza.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...