Informacje
 • Ostatnio tak biało w kwietniu było 25 lat temu.
  Zima wróciła do Czech

  13-04-2021 20:49 Śniegu będzie jeszcze więcej

  Do Czech wróciła zima. Przez całą noc intensywnie padał śnieg, doszło do kilkunastu wypadków na drogach. Według prognoz, zmiany pogody można spodziewać się dopiero w weekend.

  Po kilku dniach wiosennej pogody do niektórych regionów Czech powróciła prawdziwa zima. Miejscami temperatura oscylowała w okolicy 0 stopni Celsjusza. Padał śnieg, lokalnie dość intensywnie.

  - Pogoda znów się zmieniła – wróciła do nas pani zima. Przez ostatnią noc spadło około 10 centymetrów śniegu. W połączeniu z silniejszym wiatrem zaczęły się tworzyć zaspy – mówił Jaroslav Komarek, ratownik górski.

  Śniegu będzie więcej

  W prognozach nie widać na razie poprawy pogody. W nadchodzących godzinach prognozowane są kolejne opady. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest kolejne 75 centymetrów śniegu.

  - Niebo będzie cały czas pochmurne, a opady prognozowane są jeszcze w piątek. W weekend powinno być już cieplej i przyjemniej – dodał Komarek.

  Pogoda stała się przyczyną ogromu pracy dla służb drogowych. W całym kraju doszło do kilkunastu wypadków na drogach.

  - Niektórzy pracownicy prewencyjnie zostali dłużej, w razie ewentualnych wypadków. Opłaciło się to, ponieważ przez całą noc i nad ranem byliśmy wzywani do wyciągania pojazdów, które wpadały w poślizg – powiedział Jaromir Koristka, pracownik służby drogowej.

  "Znowu poszedłem w góry"

  Z powrotu zimy najbardziej cieszą się amatorzy narciarstwa biegowego. Na niektórych trasach można było spotkać kilka osób, które aktywnie wykorzystały zimową pogodę.

  - Kiedy zobaczyłem w telewizji, że znowu będzie padał śnieg, nie wahałem się i znowu poszedłem w góry. Wstałem o 3.30 – mówił jeden z turystów.

  Ostatni raz podobne zimowe warunki w kwietniu Czesi mieli okazję podziwiać 25 lat temu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....