Informacje
 • Ogień trawi rosyjskie lasy

  17-07-2020 21:24 Płoną Syberia i zachodnie regiony kraju
  Pożar lasu w pobliżu Machu Picchu Foto: Reuters | Video: Reuters

  Temperatura na Syberii osiąga ostatnio za dnia nawet 35 stopni Celsjusza, a w wielu częściach regionu płoną potężne pożary. Ogień trawi także lasy na zachodzie Rosji.

  Rosyjscy strażacy usiłują dogasić pożary, które pojawiły się na Syberii. Na filmie opublikowanym w piątek widać jak walczą z ogniem.

  - W gaszeniu pożarów bierze udział prawie tysiąc osób, a także 17 jednostek powietrznych - powiedział zastępca dyrektora Powietrznej Służby Ochrony Lasów Andriej Jerycow.

  Stan wyjątkowy

  Republika Jakucja ogłosiła stan wyjątkowy w związku z pożarami. Według Jerycowa obecnie pali się 40 aktywnych ognisk. - Sytuacja związana z pożarami lasów jest nadal niespokojna, w całej republice panuje sytuacja nadzwyczajna z powodu tego ognia - mówił.

  Region od tygodni zmaga się z bardzo gorącą pogodą. Za dnia temperatura sięga nawet 35 stopni Celsjusza. 20 czerwca w mieście Wierchojańsk zarejestrowano temperaturę sięgającą 38 stopni Celsjusza.

  Pożary nie tylko na Syberii

  Podobna sytuacja panuje w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym. Spłonęło tam co najmniej 12 tysięcy hektarów lasów. Na największe ogniska zrzucana jest woda.

  Pożary przybliżają się niebezpiecznie blisko miasta Jugorsk. Według Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, samo miasto na razie nie jest bezpośrednio narażone na rozprzestrzeniający się ogień. Mimo to skierowano tam dodatkowe siły pożarnicze, aby utrzymać kontrolę nad sytuacją.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...