Informacje
 • Niepewny los niedźwiadka. Ugryzł kobietę, która chciała zrobić z nim selfie

  23-05-2018 21:31 Strażnicy ostrzegają - nie zbliżać się
  Bliskie spotkanie z niedźwiedziem ["Fakty" TVN] Foto: ENEX | Video:  

  Przyszłość niedźwiadka Soniego jest niepewna po tym, jak ugryzł w stopę węgierską turystkę nad rumuńskim jeziorem Świętej Anny. Kobieta chciała zrobić sobie z nim selfie.

  Soni, 2,5-letni niedźwiadek, jest uznawany za maskotkę rumuńskiego rezerwatu obejmującego jezioro Świętej Anny (Lacul Sfânta Ana). Regularnie pojawia się wśród odwiedzających okolice turystów, którzy często nie respektują poleceń strażników - nie zbliżać się do zwierzęcia i nie karmić go.

  Zlekceważyła zakaz, ugryzł ją niedźwiedź

  Kilka dni temu turystka z Budapesztu, lekceważąc zakazy, próbowała zwabić niedźwiedzia jedzeniem. Chciała zrobić sobie z nim selfie. Mogła nie wziąć pod uwagę, że Soni to jednak dzikie zwierzę i, sprowokowany, może być nieprzewidywalny.

  Tak stało się tym razem - niedźwiedź ugryzł turystkę w stopę. Kobieta została z poważnymi obrażeniami nogi przewieziona do szpitala w Miercurea Ciuc. Sprawa trafiła do służb ochrony środowiska z prośbą, aby niedźwiadka pilnie przenieść w inne miejsce.

  - To jest dziki niedźwiedź i może zranić turystów, jeśli będą chcieli robić z nim selfie. Jeżeli niedźwiedź uczyni kolejną głupotę, zostanie odstrzelony - powiedział Gavril Hadambas, strażnik w rezerwacie.

  Przyszłość niedźwiadka nieznana

  - Coś musi zostać zrobione, ale nie powinni go zabijać - ocenił jeden z turystów w rezerwacie.

  Lokalni mieszkańcy zapewniają jednak, że zwierzę jest łagodne. Co więcej, podczas jego dwuletniej bytności w rezerwacie to był pierwszy tego typu incydent z jego udziałem.

  Na razie nie podjęto decyzji, co do dalszych losów niedźwiadka. Najprawdopodobniej ma trafić do rezerwatu niedźwiedzi Zanesti w Transylwanii.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ciemność widzę
  Gdzie logika, gdzie rozum? Co to za idiotyczne prawo, według którego dzikie zwierzę ma zginąć z powodu ciemnoty jakiejś idiotki?
  ~Fredrikksen /2018-06-16 14:16
 • jijiuihi
  tak a morze tej turystce dać zakaz wejścia do parku za nieposiadanie mózgu i narażenie dzikiego zwierzęcia na śmierc przez swoją pychę , a tak swoja drogą to czemu ci strażnicy tam go nie przepłoszyli już dawno temu , tylko go tolerują
  ~opiuhj /2018-05-27 10:10
 • pikolo
  brak mózgu,coraz głupsi ci turyści....dobrze że mu buzi nie chciała dać.....
  ~aloalo /2018-05-24 05:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...