Informacje
 • Nawałnice zabiły kilkanaście osób. Dziesiątki ludzi trafiły do szpitala

  18-08-2014 07:48 Ulewy, burze i gradobicia nad Pakistanem

  Co najmniej 18 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych po weekendowych nawałnicach, jakie przeszły nad Pakistanem. Rząd zapowiedział wypłatę odszkodowań dla mieszkańców, którzy ponieśli największe szkody. Obecnie trwa porządkowanie zniszczeń.

  W weekend przez północną część Pakistanu przetoczyły się potężne nawałnice. Padało i grzmiało, a w wielu miejscach pojawiły się także gradobicia. Według meteorologów najniebezpieczniej zrobiło się w prowincji Chajber Pasztunchwa. Zginęło tam kilkanaście osób.

  Kilkanaście ofiar nawałnic

  - Ulewy i gradobicia w Peszawarze (stolica prowincji - red.) zniszczyły liczne budynki i przyczyniły się do powstania wypadków, w efekcie czego zginęło co najmniej 18 osób - poinformował Mumataz Ahmed, jeden z przedstawicieli władz.

  Z kolei służby ratownicze przyznały, że możliwe byłoby uniknięcie śmierci wielu osób, gdyby nie to, że liczne drogi stały się nieprzejezdne. Korki i zalane ulice skutecznie utrudniały dojazd do ofiar.

  Rannych co najmniej 100 osób

  Kuwejcka Agencja Prasowa (KUNA) zaznacza również, że z powodu złych warunków pogodowych rannych zostało co najmniej 80 osób (inne lokalne media informują o co najmniej 100 poszkodowanych). Jeden z lekarzy, który zajmował się ofiarami nawałnic, przyznał w sobotę, że życiu ofiar nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Poszkodowani mogą liczyć na pomoc rządu

  Mieszkańcy zaczęli już sprzątać to, co zostało z ich domów. Trwa szacowanie strat. Rodziny ofiar i poszkodowani czekają na odszkodowania, które w sobotę obiecał im premier Pakistanu Muhammad Nawaz.

  W Pakistanie trwa obecnie sezon monsunu letniego, ulewne deszcze nikogo więc nie dziwią. Niestety piątkowe i sobotnie nawałnice zebrały śmiertelne żniwo, którego nikt się nie spodziewał.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...