Informacje
 • "Nagle usłyszałem ryk zwierzęcia".
  Tygrys błąkał się po mieście

  25-04-2021 11:41 Zranił jedną osobę

  Tygrys syberyjski, który siał postrach u mieszkańców chińskiego miasta Mishan w prowincji Heilongjiang, wreszcie został złapany. Zranił jedną osobę i wywołał panikę.

  Zwierzę przemieszczało się po terenie chińskiego miasta Mishan, co chwilę spotykając kolejnych mieszkańców. Tygrys zaatakował jeden z samochodów osobowych, wybijając w nim szybę. Z kolei na jednej z farm rzucił się na pracującą w polu kobietę, która trafiła do szpitala i przeszła operację.

  - Doznała częściowego uszkodzenia mięśni w prawym ramieniu. Stan pacjentki po operacji jest stabilny, pomożemy jej wkrótce wrócić do zdrowia po urazach - powiedział Li Qi, ortopeda ze szpitala w Mishan.

  "Nagle usłyszałem ryk zwierzęcia"

  Po raz pierwszy tygrysa zauważono około godziny 7 w piątek. Mieszkaniec, który go zobaczył, od razu zawiadomił policję, która natychmiast rozpoczęła poszukiwania.

  - Wstałem rano, aby jak zwykle zająć się moim podwórzem. Nagle usłyszałem ryk zwierzęcia. Nie wiedziałem jeszcze co to było, ale wtedy zauważyłem tygrysa. Natychmiast zacząłem uciekać, wbiegłem do domu i powiedziałem mojej rodzinie, że na zewnątrz jest tygrys - powiedział Zhang Shoushi.

  Zwierzę udało się złapać, gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze i specjaliści z departamentu leśnictwa. Uśpiono je dopiero czterema strzałkami i przeniesiono w bezpieczne miejsce. Po badaniach i sprawdzeniu jego stanu zdrowia, tygrys trafi do lokalnego ośrodka dla dzikich zwierząt.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...