Informacje
 • "Nadciągnęła wielka, szara chmura". Pioruny raziły dwie osoby i wywołały pożar

  12-06-2018 16:51 Gwałtowna burza nad Florydą
  Burze podczas których piorun raził dwie osoby i wywołał pożar | wideo bez dźwięku Foto: Twitter/MyJFRD, Amber Krycka | Video: blitzortung.org

  Przez północną część Florydy przetoczyła się niewielka komórka burzowa. Dwie osoby nie zdążyły na czas uciec z plaży, poraziły je pioruny. Błyskawica trafiła także w dom i wywołała pożar.

  Mężczyzna znajdował się przed godziną 15 czasu lokalnego na plaży w Atlantic Beach, gdy trafił w niego piorun. Wciąż przytomnego i świadomego mężczyznę przetransportowano do szpitala.

  Druga osoba została trafiona niecały kilometr dalej. Policja w Atlantic Beach poinformowała o jej hospitalizacji. Nie ma dalszych informacji na temat stanu obojga poszkodowanych.

  Pioruny zbombardowały plażę

  Burza, która przeszła przez północną Florydę, nie była duża, ale przemieszczała się szybko, przez co nie wszystkie osoby znajdujące się na plaży zdążyły znaleźć schronienie. Pioruny bombardowały plażę w Atlantic Beach, na której znajdował się między innymi Jon Collins.

  - To był najgłośniejszy dźwięk, jaki w życiu słyszałem - powiedział cytowany przez lokalne media Collins, który znalazł się w pobliżu miejsca, gdzie trafiła błyskawica.

  Znajomy Collinsa, Preben Olsen, również był wtedy na plaży. - Uderzyło tuż przed rowerzystami i zauważyliśmy jak biegli. Nie byliśmy pewni, czy w kogoś trafił - relacjonował Olsen.

  Mieszkanka Irlandii, która dopiero co zawitała do Atlantic Beach, powiedziała, że była bardzo zaniepokojona.

  - Pływaliśmy, gdy nadciągnęła wielka szara chmura. Wszyscy zaczęli opuszczać plażę, ponieważ wiedzieliśmy, że nadchodzi burza - opowiadała w rozmowie z lokalnymi mediami.

  Pożar dachu

  Tego samego dnia w Atlantic Beach, około godziny 16 piorun uderzył w dom przy ulicy Oceanwalk Drive South, co wywołało pożar dachu. Lorrie Byrnes wraz z mężem, którzy byli w tym czasie w domu, zostali bezpiecznie ewakuowani. Byrnes poinformowała, że minęło około pół godziny od trafienia piorunem do momentu, gdy małżeństwo zorientowało się, że ich dom płonie.

  - Zaczęło się dymić w domu. Pomyślałam, że to dziwne - relacjonowała kobieta.

  Ogień zdążył strawić część budynku, zanim został ugaszony.


   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...