Informacje
 • Na ulicach woda głęboka na 2 m, poszkodowanych 330 tys. osób

  20-08-2014 21:43 Wielka powódź w Chinach

  Ulewne deszcze dotknęły olbrzymie obszary w południowych i wschodnich Chinach. Setki tysięcy mieszkańców są zagrożone. Poziom wody na wielu ulicach wynosi dwa metry.

  W mieście Lishui w prowincji Zhejiang został ogłoszony alarm powodziowy drugiego stopnia. Woda zalała obszary zurbanizowane.

  Świnie walczyły o życie

  Na terenie prowincji zawaliła się chlewnia, w której było 3 tys. świń. Zwierzęta, szukając ratunku, wspięły się po workach pszenicy na dach na wysokości czterech metrów. W czwartek rwąca rzeka podtopiła parking samochodowy w mieście Rui'an. Woda uwięziła w samochodach pięć osób.

  Ewakuowano 400 osób, wiele czeka na pomoc

  Na niektórych zamieszkałych terenach woda osiągnęła dwa metry głębokości, wielu mieszkańców utknęło w swoich domach. Lokalni ratownicy rozwiesili liny nad rwącą rzeką i przy ich użyciu pomogli się wydostać z zagrożonego terenu czterystu osobom, głównie dzieciom i osobom starszym. Pozostałym oczekującym na ewakuację dostarczyli zapasy żywności.

  Coroczne powodzie

  W sumie na zalanych terenach ucierpiało przynajmniej 330 tys. Powodzie regularnie nawiedzają południowe i wschodnie Chiny, powodując każdego roku ogromne straty.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....