Informacje
 • Na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami

  23-02-2021 18:05 "Ten cud ma na imię Skipper"
  Szczeniak z sześcioma łapami Foto: Neel Veterinary Hospital | Video: Neel Veterinary Hospital

  W amerykańskim stanie Oklahoma urodził się szczeniak z sześcioma łapami – poinformował tamtejszy szpital weterynaryjny. To prawdopodobnie pierwszy pies z takimi wadami wrodzonymi, który przyszedł na świat żywy.

  O narodzinach suczki, nazwanej Skipper, szpital weterynaryjny Neel Veterinary Hospital z Oklahoma City poinformował w niedzielę na swojej stronie na Facebooku. Zamieścił także zdjęcie pieska.

  "Ten cud ma na imię Skipper. Przeżyła już dłużej niż przypuszczamy, że jakikolwiek inny pies (ma zaledwie cztery dni – opublikowane badania nie wskazują, że jakikolwiek urodził się żywy) z jej połączeniem wad wrodzonych" – poinformował szpital.

  Szczeniak jest w dobrej formie

  Skipper ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Ma także oznaki rozszczepu kręgosłupa. Szpital podał, że organy szczeniaka są w świetnej formie, Skipper normalnie je, załatwia się i jest "bardzo silna". Zdaniem weterynarzy w tym miocie miało urodzić się jeszcze jedno szczenię, ale nie doszło do ich rozdzielenia w macicy.

  "Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka. Jest możliwe, że kiedy podrośnie, będzie potrzebować fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się" – poinformował szpital. Dodał, że będzie monitorował rozwój suczki i pomoże jej spędzić resztę życia "bez bólu i wygodnie". "Teraz dobrze sobie radzi w domu" – ocenił.

  This is a miracle named Skipper. Literally. She has survived longer than we suspect any other canine has (at just 4 days...

  Opublikowany przez Neel Veterinary Hospital Niedziela, 21 lutego 2021

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...