Informacje
 • "Myślały, że to młode psy, które ktoś wyrzucił"

  16-04-2019 07:29 Dzieci zabrały szczenięta szakala złocistego z lasu
  Martwy szakal złocisty Foto: ENEX | Video: tvnmeteo.pl

  Dzieci znalazły w lesie w Słowenii dwa szczeniaki. Myślały, że to małe, porzucone pieski i zabrały je do domu. U weterynarza okazało się, że to młode szakale złociste. Teraz Mišo i Miša szukają domu.

  Podczas zabawy w położonym we wschodniej części Słowenii lesie Beznovci dzieci znalazły szczeniaki. Myślały, że ktoś porzucił malutkie pieski, więc zabrały je do domu. Podczas wizyty u lokalnego weterynarza okazało się, że to szczenięta szakala złocistego (Canis aureus).

  Szczeniaku szukają domu

  - W lesie były trzy szczeniaki. Jeden z nich prawdopodobnie uciekł. Dzieci nie wiedziały, że nie powinny ich dotykać. Zabrały je do domu na farmie - powiedział myśliwy Mihael Dervaric. - Pewnie myślały, że to młode psy, które ktoś wyrzucił i pozostawił w lesie - dodał.

  Myśliwi próbowali przywrócić młode naturze i umieścili je z powrotem w lesie na noc. Mieli nadzieję, że matka po nie wróci. Niestety tak się nie stało. Teraz młode szakale o imionach Mišo i Miša szukają domu.

  - Apelujemy, aby nie łapać dzikich zwierząt w lesie, nie dotykać ich, ani nie zabierać do domu - podkreślił Dervaric. Młodymi szczeniakami zainteresowany jest Instytut Leśny Murska Sobota.

  Szakal złocisty to drapieżny psowaty, mniejszy od wilka, ale większy od lisa. Samce ważą od 7 do 15 kilogramów, samice są nieco mniejsze. Szakal, tak jak lisy, poluje przede wszystkim na gryzonie, zwłaszcza norniki. Dietę uzupełnia o owoce i padlinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wilki
  Tak to jest jak się człowiek panoszy na terenie zwierząt, biedne wilki.
  ~Inger /2019-04-24 21:53

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...