Informacje
 • Most nad Golden Gate zatonął we mgle

  09-10-2019 12:22 Zobacz niesamowite wideo
  Mgła w Szczecinie Foto: CNN | Video: TVN24

  Most nad cieśniną Golden Gate został przysłonięty wyjątkowo gęstą mgłą. Najczęściej takie widoki można podziwiać w okresie od czerwca do sierpnia.

  Jeden z najbardziej charakterystycznych mostów na świecie zatonął we mgle. Przyspieszone nagranie z cieśniny Golden Gate pokazuje, jak niesamowitymi widokami mogą cieszyć się mieszkańcy San Francisco.

  Najczęściej podobne zjawiska występują w okresie od czerwca do sierpnia. Tym razem zderzenie wilgotnego pacyficznego powietrza z chłodnym październikowym kalifornijskim powietrzem także przyniosło podobny efekt.

  Narażony na trzęsienia

  Most budowano ponad cztery lata, jego długość to 2737 metrów. Do eksploatacji został oddany w 1937 roku. Kosztował 27 milionów dolarów. Szacuje się, że miesięcznie przejeżdża po nim 3,4 miliona pojazdów.

  Most Golden Gate narażony jest na częste trzęsienia ziemi. Do najsilniejszego doszło w 1989 roku. Trzęsienie miało magnitudę 7,1 stopnia w skali Richtera. Od momentu oddania do użytku most był zamknięty jedynie trzy razy, zawsze z powodu silnych porywów wiatru.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...