Informacje
 • "Mój garaż już jest pełen wody"

  09-06-2021 16:25 Intensywnie padało
  Powodzie w Arkansas Foto: ENEX | Video: ENEX

  Stan Arkansas zmaga się w powodzią błyskawiczną, która pojawiła się po intensywnych opadach. Mieszkańcy skarżą się, że problem występuje za każdym razem, gdy dochodzi do silniejszego deszczu. Mnóstwo domów i aut jest zalanych.

  Intensywne opady deszczu uderzyły we wtorek w miejscowość Stuttgart w stanie Arkansas w USA. Deszczu było tak dużo, że doszło do powodzi błyskawicznej. Woda podeszła bardzo blisko domów, a mieszkańcy zaczęli obawiać się, że dobytek ich życia zostanie zniszczony.

  - Mój garaż już jest pełen wody - mówiła Ruthie Hogan, jedna z mieszkanek Stuttgartu. - Kiedy woda przelewa się przez rowy, dociera na podwórka, drogi - jest wszędzie. My po prostu nie mamy gdzie jej odprowadzić - opowiadała.

  To nie pierwsza taka sytuacja. Według mieszkańców do podtopień dochodzi za każdym razem, gdy pada intensywniejszy deszcz.

  Blokada ulic

  Policja musiała zablokować kilka najbardziej zalanych ulic w mieście.

  - Staramy się powstrzymać ludzi przed zjeżdżaniem w dół tych ulic. Upewnić się, że nie utkną lub nie zaleją swoich pojazdów - mówił policjant Paul Colvin. Jak dodał - zawsze znajdą się kierowcy, którzy przeceniają swoje umiejętności, a potem nie mogą się wydostać. - Wtedy staramy się im pomóc, jak tylko możemy. Wydobywamy ich z pojazdy, wzywamy lawety i wyciągamy je - dodał.

  Jak opowiadał, policja zaapelowała do mieszkańców, by nie opuszczali swoich domów, dopóki woda stoi. Tym zaś, którzy wyszli, zanim pojawiła się powódź, zalecił, by nie spieszyli z powrotem.

  - Jestem bardzo zaniepokojona, ponieważ znów nie mogę dostać się do domu i wiem, że inni są w podobnej sytuacji - stwierdziła Hogan. - Stuttgart potrzebuje systemu odwadniającego - skomentowała.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....