Informacje
 • Masy wody niszczą most, chwilę później następuje eksplozja i wali się drzewo

  07-10-2020 17:35 Burze i powodzie we Francji

  To nagranie pokazuje siłę żywiołu, który przeszedł w ostatnich dniach przez południową Francję. W miejscowości Saint-Martin-Vesubie, na skutek powodzi, zawaliła się część mostu, nastąpiła eksplozja, a chwilę później obok runęło ogromne drzewo.

  W ostatnich dniach przez południowe regiony Francji przeszły bardzo gwałtowne burze. Ogromne ulewy wywołały powodzie, zalewając i niszcząc wszystko, co napotkały na drodze. Niektóre wioski zostały odcięte od świata. Według lokalnych władz zginęły cztery osoby, 18 zaginęło. Nadal trwają ich poszukiwania.

  Siła żywiołu

  Najbardziej dotknięte gminy znajdują się w dolinie rzeki Roya oraz w dolinie Vesubie. Niemal całkowicie zniszczona została miejscowość Saint-Martin-Vesubie. W ciągu doby spadło tam tyle deszczu, ile pada zwykle w ciągu trzech miesięcy. To, jak niszczycielska była pogoda, widać na amatorskim nagraniu z tej miejscowości.

  Wartki nurt przepływającej wody podmył most, jego część się zawaliła. Do eksplozji doprowadził upadek słupa linii wysokiego napięcia. Chwilę później w pobliżu runęło drzewo.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...