Informacje
 • "Mamy szczęście, że żyjemy". Samolot wpadł w burzę gradową

  10-08-2015 16:02 Pasażerowie oraz załoga szczęśliwie wylądowali

  Pilot samolotu amerykańskich linii lotniczych Delta Airlines zmuszony był do awaryjnego lądowania, gdyż grad znacząco uszkodził maszynę.

  W piątek 7 sierpnia samolot amerykańskich lini Delta Airlines leciał z Bostonu do Salt Lake City. Na złą pogodę natrafił nad obszarem Kolorado. Maszyna wleciała w burzę gradową. Kawałki lodu spowodowały poważne uszkodzenia - w znaczącym stopniu ucierpiał dziób samolotu, potłuczone zostały również okna kokpitu, przez co widoczność była w dużym stopniu ograniczona.

  Przerażeni pasażerowie

  Pasażerowie byli przerażeni.

  - Ludzie trzymali się ze ręce, inni płakali, w szczególności dzieci - opowiada jeden z pasażerów pechowego lotu. - Ja w tym czasie pisałem do żony - dodaje.

  - Nie zdawałem sobie sprawy, w jak ogromnym niebezpieczeństwie się znaleźliśmy. Dopiero gdy wyszedłem z samolotu, zrozumiałem jakie mamy szczęście, że żyjemy - mówi mężczyzna znajdujący się w samolocie podczas zdarzenia.

  Mimo trudnych chwil maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku w Denver. Nikt z pasażerów ani załogi w znaczący sposób nie ucierpiał. Jedna osoba trafiła do szpitala z powodu drobnych urazów.

  - Samolot bezpiecznie wylądował, a pasażerowie przesiedli się do innego. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze - oświadczył przedstawiciel Delta Airlines.

  Bohater

  Wszyscy są bardzo wdzięczni jednej osobie znajdującej się na pokładzie. Pilot feralnego rejsu zachował zimną krew i bezpiecznie wylądował niesprawną maszyną. Szybko podjął decyzję i wszyscy znaleźli się bezpiecznie na ziemi.

  - Lot był przerażający dla wszystkich, ale proszę wyobrazić sobie, że jest się pilotem i trzeba zachować trzeźwość umysłu. Niezwykłe - skomentowała dziennikarka ABC News

  - Linie lotnicze Delta Airlines powinny dać naszemu pilotowi pokaźną nagrodę ze uratowanie naszego życia - mówił jeden z pasażerów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • dobre
  samolocik też nieźle się spisał
  ~dsa /2015-08-11 10:43
 • do Radar Pogodowy
  Panie Radar - od kiedy to radar działa "z opóźnieniem" ?? To jakas nowa teoria fizyki ?
  ~grad /2015-08-11 08:57
 • Ruskie
  Ruskie samoliety to sa masziny......bieriezy scinajut skrzydlami :)
  ~Igor /2015-08-11 07:03
 • aras
  A mnie zastanawia jedno jak ten samolot przetrwał ten grad biorąc pod uwagę ile było katastrof lotniczych spowodowanych przez wpadnięcie ptaszka do silnika samolotu podczas startu czy lądowania a biorąc pod uwagę jak wygląda przód tego samolotu to nie były kryształki lodu tylko naprawdę duży grad naprawdę to był cud ze przeżyli !!
  ~aras /2015-08-11 00:04
 • radar
  radar doplerowski wykrywa wodę! nie widzi, że zaraz będzie lodem. o spadaniu gradu z góry mozemy dyskutować, bo sama predkość samolotu rodzi zniszczenia po uderzeniu w twardy obiekt lub dużo obiektow jak w tym przypadku.
  Jak możecie zauważyć osłona radaru została wgnieciona od przodu!
  ~seba1 /2015-08-10 23:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...