Informacje
 • Łowcy huraganów wlecieli w oko Irmy

  05-09-2017 15:26 Wszystko nagrała kamera
  Łowcy huraganów wlecieli w oko Irmy

  Łowcy huraganów wlecieli w huragan Irma

  Foto i film: ENEX

  Za kilka dni Irma może dotrzeć do wybrzeży Stanów Zjednoczonych, ale żywioł można obejrzeć już dziś - z bliska. Łowcy huraganów pokazali z lotniczej wyprawy i przelotu przez huragan, który we wtorek osiągnął piątą kategorię w pięciostopniowej skali. Szacuje się, że w nocy z wtorku na środę huragan ma dotrzeć do niektórych wysp na Morzu Karaibskim.

  Łowcy huraganów (Hurricane Hunters) pracujący dla Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) posłużyli się jednym z dwóch istniejących samolotów Lockhead WP-3D Orion. Te jednostki są specjalnie przystosowane do takich niebezpiecznych lotów i wyposażone w najnowsze narzędzia pomiarowe. Korzystają z nich już po raz kolejny w ciągu kilku tygodni: wcześniej udało im się wlecieć w huragan Harvey.

  Badany przez nich tym razem huragan Irma uzyskał już kategorię czwartą, a jego prędkość wiatru wynosi około 215 km/h. Irma przesuwa się w stronę wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych z prędkością 20 km/h, a mieszkańcy Stanów zaczęli przygotowywać się na jej ewentualne nadejście.

  Gubernator Florydy ogłosił stan wyjątkowy, a meteorolodzy oceniają, że huragan uzyskał siłę, dzięki której może zrywać dachy, łamać drzewa i powodować siedmiometrowe fale.

  CZYTAJ WIĘCEJ

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...