Informacje
 • Lawina pogrzebała żywcem kobietę.
  Ulewne deszcze spowodowały osuwiska i zapadliska

  19-12-2015 07:38 Do tragedii doszło w stanie Oregon

  Ulewne deszcze powodują poważne utrudnienia w zachodnim Oregonie w Stanach Zjednoczonych. Notuje się lawiny błotne i zapadliska. Zginęła jedna kobieta, a co najmniej pięć domów zostało uszkodzonych w wyniku osuwiska błotnego.

  Liczne osuwiska po ulewnych opadach deszczu notuje się w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych.

  W piątek rano czasu lokalnego jedno z osuwisk pogrzebało dom z kobietą i psem w środku. Tragedia rozegrała się we Florence w hrabstwie Lane. Niestety, nie udało się ich uratować. O własnych siłach natomiast z budynku wydostał się mężczyzna z innym psem. Są ciężko ranni.

  Lej zapadliskowy pochłonął samochód

  Władze miasteczka Newport (około 225 km na południowy zachód od Portland) poinformowały, że lej zapadliskowy pochłonął jeden samochód i doprowadził do ewakuacji wielu domów. Mimo licznych zniszczeń, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

  Centrum Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Lincoln ogłosiło, że w okolicy zapadliska zostanie wyłączone zasilanie. Władze zmagają się tam także z innym skutkiem ulewnych deszczy. W mieście Yachats, potok zmienił bieg i dostał się do fundamentów jednego z domów. Ten budynek także został ewakuowany.

  Takich przypadków może być więcej

  Wiele dróg w Oregonie zostało zamkniętych z obawy przed obluzowaną ziemią w górach i możliwością wystąpienia tam osuwisk.

  Jak informują lokalne media, istnieje możliwość wystąpienia większej ilości przypadków lawin błotnych. Tym bardziej, że w weekend deszcz ma nadal padać w tym rejonie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...