Informacje
 • Lawina błotna pogrzebała 35 robotników.
  Trwa akcja ratunkowa

  08-05-2016 09:29 Spadło blisko 200 l/mkw. deszczu w 24 godziny

  Po obfitych opadach deszczu w Chinach zeszła lawina błotna. Uderzyła w kwatery robotników, którzy znaleźli się pod warstwą błota. Ratownikom dotychczas udało się uratować siedem osób spośród 35 zaginionych.

  Lawina ziemna w południowo-wschodniej części Chin pogrzebała w niedzielę 35 robotników zatrudnionych przy budowie elektrowni wodnej - poinformowały lokalne władze. Ekipa ratunkowa wyciągnęła spod błota siedmiu robotników. Wszyscy trafili do szpitala. Akcja ratunkowa trwa, choć specjaliści twierdzą, że szanse na znalezienie żywych są niewielkie.

  Mnóstwo błota

  Do tragedii doszło wczesnym rankiem w niedzielę w okręgu Taining, w prowincji Fujian. Zwały ziemi i skał zasypały kwatery robotników i budynek biurowy budowy elektrowni wodnej. Ze wzgórza spłynęło około 100 tysięcy metrów sześciennych błota i skał.

  Blisko 200 l/mkw. deszczu

  Lawinę spowodowały najprawdopodobniej długotrwałe ulewne deszcze padające w południowych rejonach Chin od ubiegłej środy. W niektórych regionach spadło 191,6 l/mkw. wody w ciągu doby.

  Ewakuacje

  Do podobnych lawin i lokalnych powodzi doszło w kilku innych miejscach. W okręgu Guanxi musiano ewakuować ponad 1000 osób.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....