Informacje
 • Las Vegas znów pod śniegiem. Sypnęło też w Los Angeles

  22-02-2019 20:23 Miejscami spadło 25 centymetrów śniegu
  Przy życiu utrzymał ich sos taco Foto: PAP/EPA/SAM MORRIS / LAS VEGAS NEWS | Video: Deschutes County Sheriff's Office Oregon

  Zima zawitała do południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. W Los Angeles. Sypało również w Las Vegas, już po raz trzeci w tym miesiącu.

  Media społecznościowe zalały w czwartek zdjęcia oraz filmy z Los Angeles i Las Vegas przedstawiające śnieg, deszcz ze śniegiem, grad.

  W Los Angeles, które doświadcza opadów śniegu raz na kilka-kilkadziesiąt lat, zimowe opady wywołały wielkie poruszenie. Nieco mniej ekscytowali się mieszkańcy oddalonego o około 350 kilometrów Las Vegas - śnieg sypnął tam już po raz trzeci w tym miesiącu. Miejscami nasypało go od 3 do 10 centymetrów. Na obszarach położonych na wyższych wysokościach nad poziomem morza grubość pokrywy śnieżnej sięgnęła nawet 25 centymetrów.

  Z powodu opadów śniegu widzialność na międzynarodowym lotnisku McCarran mocno spadła. W czwartek rano loty były opóźnione średnio o ponad dwie godziny.

  Spadło ponad 40 centymetrów śniegu

  Opady śniegu nie są w Las Vegas czymś niespotykanym, ale na ogół są niewielkie. Jednak w styczniu 1949 roku w mieście spadło łącznie 42,5 centymetra śniegu, czyniąc ten miesiąc najbardziej śnieżnym w historii - informuje amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS). Najbardziej śnieżny luty był natomiast w 1939 roku, kiedy w Las Vegas spadło nieco ponad 10 cm białego puchu. Najwięcej śniegu jednego dnia spadło 31 stycznia 1979 roku. Wtedy to odnotowano opad rzędu 18,8 centymetrów.


   


   
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...