Informacje
 • Koci raj w Japonii. Takiego zagęszczenia kotów na metr kwadratowy jeszcze nie widzieliście

  03-03-2015 16:37 "Aoshima staje się wyspą emerytów i kotów"

  Na japońskiej wyspie Aoshime żyje sześć razy więcej kotów niż ludzi. Zwierzęta te zostały sprowadzone na wyspę w celu walki z myszami, a ich populacja z czasem zaczęła wymykać się spod kontroli.

  W Japonii u wybrzeży prefektury Ehime leży nieduża wysepka Aoshima. Na wyspie, w kurczącej się społeczności rybackiej, żyją głównie emeryci. Mieszkają tam 22 osoby. Natomiast większość "mieszkańców" Aoshimy stanowią dzikie koty, których jest ponad 120. Zostały one przywiezione na wyspę przez rybaków, aby zmniejszyć ilość myszy na łodziach rybackich.

  Magnes na turystów

  Turyści tłumnie przybywają na Aoshimę, choć nie znajdą tu ani hoteli, ani sklepów. Prom na wyspę kursuje tylko dwa razy dziennie. Nic jednak nie powstrzyma turystów-miłośników kotów przed wypoczynkiem wśród tych stworzeń.

  Koty dokarmiane są przez turystów oraz osoby, które mieszkają na wyspie. Mieszkańcy w celu kontroli populacji kotów, wykastrowali 10 osobników. Mimo to, ludzie w dalszym ciągu stanowią mniejszość na wyspie Aoshime.

  Liczba osób spada, liczba kotów wzrasta

  Na wyspie w czasach świetności mieszkało prawie 900 osób, ale w ciągu ostatnich 70 lat liczba ludności spadła wraz z tym, kiedy z Aoshime wyprowadzili się młodzi ludzie.

  - Jeszcze przed nastaniem epoki Heisei (epoka nazwana przez panującego cesarza Akihito; zaczęła się 8 stycznia 1989 roku) liczba ludności na wyspie spadła poniżej 100 osób. Aoshima staje się wyspą emerytów i kotów - powiedział Kamimoto, mieszkaniec wyspy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • emerytury
  Niestety mają malutkie emerytury, liczą każdy grosz, żyją bardzo skromnie przynajmniej Ci na tej wyspie, przecież to głownie rybacy... jeszcze dodam, że usługi weterynaryjne w Japonii są bardzo drogie!
  ~emik /2015-03-05 01:55
 • !
  Kocham koty
  ~Anna /2015-03-04 06:32
 • ...
  Zaczęło się! Najpierw opanowały internet teraz całe wyspy niedługo wkroczą do wielkich miast...
  ~NTFS /2015-03-03 20:28
 • miauuuuuuuuuu
  puci puci Mamusia kocha :)
  ~tipi /2015-03-03 18:36
 • wyspa kotów
  Co będzie jak wszyscy emeryci powymierają. Chyba, ze mają lepsze emerytury niż polski emeryt. Ja mam taką emeryturę, że mam problem z jednym kotem. Albo on albo ja . On wygrywa, dlatego mam figurę jak nastolatka.
  ~rog386 /2015-03-03 18:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...