Informacje
 • Kilometry niebezpiecznej piany przykryły plażę

  06-12-2019 20:30 Mieszkańcy i turyści "nie zrozumieli ryzyka"
  Woda wyrzuciła na plażę przerażającą rybę Foto: ENEX | Video: Katrina/Cosy Seaside Escape

  Popularną plażę w Indiach spowiły kłęby piany, przyciągając lokalnych mieszkańców i turystów. Wielu z nich, bawiąc się w odmętach, zbagatelizowało ostrzeżenia lekarzy o toksyczności zjawiska.

  Na początku grudnia plaża Marina Beach położona na południowym wschodzie Indii przykryła się ogromną ilością piany. Zjawisko ciągnęło się na kilka kilometrów. Mieszkańcy i turyści, w tym także dzieci, nie zważając na ostrzeżenia lekarzy o tym, że piana może powodować problemy ze skórą, bawili się i skakali w jej odmętach.

  "Nie zrozumieli ryzyka"

  Służby kontrolujące poziom zanieczyszczenia w stanie Tamilnadu pobrały próbki piany, by sprawdzić, czy jest ona bezpieczna.

  - Wchodzenie do piany na pewno nie jest dobre dla zdrowia, ale niektórzy po prostu nie zrozumieli ryzyka - poinformował Pravakar Mishra z Narodowego Centrum Badań Przybrzeżnych. Jak dodał, większość piany pochodziła z detergentów, które zmieszały się z innymi ściekami.

  Szumowiny na plaży w tym miejscu pojawiają się co roku, ale tym razem było ich więcej niż zwykle. Podobna sytuacja wydarzyła się w tym samym czasie w 2017 roku - wtedy tysiące ryb zostało zatrutych z powodu zanieczyszczenia wody.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...