Informacje
 • Jesień tu wydaje się najpiękniejsza na świecie

  04-11-2019 19:10 Wyjątkowy czas

  W północno-wschodnich Chinach na dobre rozgościła się jesień. Krajobraz mieni się mnóstwem kolorów, a u ujścia Żółtej Rzeki pojawiło się wyjątkowe zjawisko.

  Góry Zhongtiao w prowincji Shanxi w północno-wschodnich Chinach przybrały przepiękną jesienną szatę. Szczególnie dobrze prezentują się w prefekturze miejskiej Yuncheng, gdzie zabarwiły się spektakularnymi odcieniami. Wszystkie stoki, szczyty i doliny pokryte są różnokolorowymi kwiatami i liśćmi.

  Łagodny klimat, piękny krajobraz

  Klimat w górach Zhongtiao jest łagodny przez cały rok. Porastają je są przede wszystkim lasy liściaste, choć nie brakuje także krzewów. Jasnoczerwone liście pochodzą głównie z drzew zwanych perukowcami, zaś zielone odcienie są zasługą sosen i cyprysów.

  Jesień to czas owocowania hurmy, znanej także pod nazwą persymona. To właśnie dzięki temu krajobraz mieni się żółtymi i pomarańczowymi kolorami. Według zapisów historycznych regionu Pinglu miejscowa ludność uprawia persymony od 1300 lat.

  Malowniczo przedstawia się również 45-kilometrowa ścieżka w pobliżu hrabstwa Pingshun nazywana "Niebiańską Drogą Taihang". Jest łańcuchem łączącym lokalne wioski ze światem zewnętrznym. Trasę szczególnie uwielbiają chińscy rowerzyści.

  Okolica Żółtej Rzeki zachwyca

  U ujścia Żółtej Rzeki w mieście Dongying w prowincji Szantung pojawiło się ciekawe zjawisko. Rzeka o długości ponad pięciu tysięcy kilometrów naniosła osad, który u delty utworzył duży ekosystem mokradeł.

  To najpiękniejszy czas w okolicach Żółtej Rzeki. Romantyzmu dodają trzciny kołyszące się w wodzie. Urok tego miejsca podkreśla śpiew ptaków, które migrują w te rejony, gdy zaczyna się robić chłodno. Szacuje się, że każdego roku schronienie na zimę znajduje w okolicy blisko sześć milionów ptaków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...