Informacje
 • Jerozolima bez komunikacji miejskiej. Autobusy nie mają "zimówek"

  21-02-2015 12:00 Biało zrobiło się w wielu miejscach Izraela

  Jerozolima zmaga się z opadami śniegu. Biało zrobiło się również w innych regionach Izraela m.in. w pobliżu Wzgórz Golan. Mieszkańcy są pozbawieni komunikacji miejskiej w największym mieście tego kraju.

  Kiedy my możemy cieszyć się dodatnią temperaturą i pierwszymi oznakami przedwiośnia, w Izraelu spadł śnieg. Poza tym ostatnie dni były zimne i wietrzne.

  Śnieg i grad

  Jak informują lokalne media, w Jerozolimie odnotowano opady rzędu 15 - 30 cm. Biało zrobiło się również w rejonie Wzgórz Golan i na południu kraju w mieście Beer Szewa.

  W Tel-Awiwie w nocy czwartku na piątek (19/20.02) odnotowano opady gradu. Były też miejsca, przez które przeszły intensywne burze przynoszące obfite opady deszczu. Wyładowania atmosferyczne odnotowano głównie na południu Izraela.

  Zarządzono naradę

  Premier Izraela zarządził w czwartek specjalną naradę z ministrem bezpieczeństwa publicznego i burmistrzem Jerozolimy. Władze obawiają się, że powtórzy się sytuacja z poprzedniego roku, kiedy z powodu opadów śniegu ruch drogowy został całkowicie zamknięty.

  Już teraz po Jerozolimie nie jeździ komunikacja miejsca: autobusy i tramwaje. Wiele ulic wyłączono z ruchu. Kursują jedynie prywatne autobusy dojeżdżające na dworce kolejowe.

  Czujni internauci

  O trudnej sytuacji pogodowej w Jerozolimie pisał na Kontakt Meteo również Reporter 24 Paweł.

  - Wczoraj od godz. 21 zaczął padać śnieg, tak całą noc - relacjonował czwartkową sytuację internauta. - W Jerozolimie śnieg się zdarza, ale tak duży opad to rzadka rzecz. Nic nie jeździ, bo auta są nieprzygotowane - nie używa się tu opon zimowych - dodał Paweł.

   

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...