Informacje
 • Jedna osoba nie żyje, 70 tys. bez prądu. Przez Francję przeszła potężna nawałnica

  01-09-2015 11:32 Siedem osób zostało rannych

  Potężna nawałnica, która przeszła przez południowo-zachodnią Francję zabiła jedną osobę. Burza zniszczyła również domy i sparaliżowała komunikację. 70 tys. odbiorców zostało bez prądu. Straż pożarna miała pełne ręce roboty.

  Jak informowały lokalne media, przez południowo-zachodnie obszary Francji w nocy w poniedziałku na wtorek (31.08-01.09) przetoczyła się potężna nawałnica. Przyniosła obfite opady deszczu, grzmoty i silny wiatr, którego prędkość dochodziła do 100 km/h.

  Zginęła młoda kobieta

  Trudna sytuacja była m.in. w miejscowości Montbeton w departamencie Tarn-et-Garonne. Zginęła tam 29-letnia kobieta. Podczas wichury na jej samochód spadło potężne drzewo. Poza tym lokalne media informują o siedmiu osobach rannych.

  W miejscowości Montauban drzewo przewaliło się w na 5000-litrowy zbiornik gazu. Burmistrz miasta zarządził zamknięcie wszystkich szkół podstawowych do czasu zabezpieczenia budynków. O otwarciu szkół wyższego szczebla mają zdecydować dyrektorzy.

  Paraliż komunikacyjny

  Nawałnica sparaliżowała również komunikację. Dwa pociągi z kilkudziesięcioma pasażerami utknęły na osiem godzin na trasie w Montauban. Zamknięte zostały lotniska w Tuluzie. Straż pożarna interweniowała ponad 200 razy. Wzywana była do usuwania powalonych drzew i odpompowywania wody z piwnic w całym regionie.

  Silny wiatr powalił na ziemię również lokalne słupy energetyczne. Bez prądu w nocy z poniedziałku na wtorek zostało 70 tys. mieszkańców.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • U nas peło
  Powiedziałoby że nic się nie stało....
  ~Vonpelo /2015-09-01 12:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....