Informacje
 • Jaja dinozaurów sprzed 70 milionów lat

  22-04-2017 09:35 Należały do dinozaurów roślinożernych

  W Chinach znaleziono niezwykłe skamieniałości. To jaja dinozaurów sprzed 70 milionów lat. Należały do dinozaurów roślinożernych.

  W mieście Foshan na południowym wschodzie Chin w prowincji Guangdong dokonano niezwykłego odkrycia. Znaleziono pięć jaj należących do dinozaurów roślinożernych.

  - Znaleźliśmy pięć jaj, trzy z nich były zniszczone, ale nadal widoczne. Pozostałe odcisnęły się w skale. Jaja są okrągłe i należą do dinozaurów roślinożernych - powiedział archeolog Qiu Licheng.

  Okolica ciekawa archeologicznie

  Skamieniałe jaja pochodzą z okresu kredy i mają około 70 milionów lat. Zostały znalezione na głębokości ośmiu metrów w czerwonym piaskowcu.

  - To odkrycie jest bardzo ważne dla naszych badań. Cała tutejsza okolica jest wyjątkowa z dwóch powodów. Występuje tu wiele minerałów, a także liczne skamieniałości, takie jak właśnie jaja dinozaurów z okresu kredy, czy zachowane w skałach szczątki ryb, pochodzące z paleogenu - powiedział szef biura geologów w Foshan Liu Jianxiong.

  Teraz jaja będą badane w lokalnym muzeum.

  W Australii Zachodniej znaleziono tysiące tropów dinozaurów. Główny autor badań Steve Salisbury zaznacza, że różnorodność śladów odkrytych w rejonie Walmadany (James Price Point) to wydarzenie niespotykane w skali globalnej:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pamietam
  jak polscy archeologowie znajdowali przed 50 laty takie jaja w Mongolii. Sporo ich bylo-
  qolfa /2017-04-22 14:26
 • jaja?
  teraz jakos tylko jak co to w Chinach najtaniej, najlepsze,najstarsze po prostu cudowne wszystko nawet jaja przestanmy robic durni z ludzi nasze zycie to jaja ze jeszcze zyjemy z tych jaj codziennych i cyrku na ekranie.
  ~gucio /2017-04-22 11:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...