Informacje
 • Inwazja kątników olbrzymich w Wielkiej Brytanii

  25-09-2015 20:15 Może i ciebie czeka niezapowiedziana wizyta?

  Kątnik olbrzymi

  Flickr (CC BY 2.0) / Tyler Ingram

  Możesz zauważyć ich odnóża wystające na przykład z dziury w ścianie lub wyczołgujące się spod framug i drzwi. Jednak to mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają prawdziwe powody do strachu. Po mokrym lecie w ich domach pojawiły się kątniki olbrzymie, które należą do największych pająków w Europie.

  Ogromne pająki nawiedziły Wielką Brytanię. Szczególnie aktywnym okresem dla tych stworzeń jest jesień, gdyż to właśnie wtedy samce poszukują partnerek. A ze względu na dość mokre lato w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosła liczba tych stworzeń.

  Pająki wielkości myszy

  Inwazja kątników olbrzymich to rzeczywistość Brytyjczyków zaskoczonych i przerażonych obecnością nowych ośmionożnych lokatorów. Mieszkańcy miasta Macclesfield zadrżeli z obawy, że pająki wielkości myszy, z którymi mieli do czynienia, szukają w ich domach odpowiedniego miejsca do złożenia setek jaj.

  Kątniki olbrzymie należą do największych pająków w Europie, a rozpiętość ich odnóży może wynosić nawet 9,5 cm. Mieszkańcy miasta Macclesfield twierdzą jednak, że widzieli nawet 17-centymetrowe osobniki. Pająki lubią przebywać w ciemnych szczelinach, dlatego często można je znaleźć za kominkiem lub pod kanapą czy nawet w wannie.

  Golden Retriever wśród pająków

  - Kątniki olbrzymie to Golden Retrievery pajęczego świata, ponieważ są dużo mniej nieśmiałe niż ich krewni - powiedział arachnolog Chris Ayre.

  Ugryzienie tych znanych ze swoich długich nóg i owłosionego ciała wielkich pająków domowych jest podobne do użądlenia pszczoły, jednak ich kły nie są często wystarczająco długie, aby przebić ludzką skórę.

  Historie mrożące krew w żyłach

  Jeden z mieszkańcow Macclesfield Nick Oldham opowiadał, że widział czającego się w kącie niemal 20-centymetrowego pająka, na widok którego jego syn okropnie się przeraził.

  Inny mieszkaniec miasteczka Kris Clare mówił, że jego żona była ścigana przez gigantycznego pająka z pokoju do pokoju. A Bethan Tuckman przestraszyła się na widok 10-centymetrowego kątnika, po czym wpadła w panikę, gdy zdała sobie sprawę, że otaczają ją co najmniej trzy takie osobniki.

  Mówi się, że samce zjadają nici pozostawionych przez żeńskie osobniki, żeby przekonać się, czy mają do czynienia z tym samym gatunkiem. Dlatego, aby pająki nie zadomowiły się w naszych domach, należy regularnie ścierać kurz. W ten sposób możemy zapobiec niechcianym odwiedzinom.

  Jeżeli i was ścigają po domu takie ośmionożne potwory, wysyłajcie zdjęcia lub filmy na Kontakt 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • pajaki
  mialem je w domu , czesto je spotykam problem jest bo okna mam otwarte caly sezon , sa duze nie mial wiekszego njak 7 cm ale przeraza latwo sie go zabija tylko przywalic , lubia wypadac z szafy z szfek , czesto bralek koszule z szafy bylo schychac jak zpadaly na ziemie , odglos upuszczonej 1 zlotowki moze 50 groszowki , zawsze myslalem ze kase gubie po podlodze a tu niespodzianka spiderek
  ~raff /2015-09-26 00:28
 • To prawda
  Mieszkam pod Birmingham I jest inch tu plaga zabijam co roku 20-30. Od początku tego roku już z 20-30 szczególnie teraz wchodzą do domów nie wiadomo jak.... Obrzydlistwa !
  ~Marekuk /2015-09-26 00:11
 • paranoja
  za dzieciństwa łapałem takie pająki mając 7 lat i wielości większej jak 15 cm nie widziałem ale z bliska mogą wydawać sie straszne zwłaszcza ich szczękoczółki
  ~wluczykij007 /2015-09-25 23:41
 • brrrr
  Wasze wypowiedzi na tym forum są obrzydliwe....
  ~Joan /2015-09-25 23:23
 • I?
  Mam takie w domu (mieszkam wśród łąk) codziennie. Nie ma co panikować. Luz.
  ~Eea /2015-09-25 23:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...