Informacje
 • Hotel ze śniegu. "Tutaj się młodnieje"

  09-01-2018 08:28 Atrakcja turystyczna w Rosji

  W Rosji, w miejscowości Krasnaja Polana oddalonej 40 km od Soczi, powstał unikatowy hotelik-igloo. Turyści chwalą. - To działa jak kriosauna - oceniają.

  Zbudowany w narciarskim kurorcie niedaleko Soczi hotelik w formie igloo daje zjeżdżającym w te okolice fanom sportów zimowych okazję na spędzenie nocy w niezwykłych warunkach.

  Obecnie dostępne są dwa pokoje - jeden dwuosobowy, a drugi przeznaczony dla ośmiu osób. Goście śpią pod specjalnie zaprojektowaną pościelą, która  pozwala utrzymywać ciepło nawet przy -25 stopniach Celsjusza - podkreśla w rozmowie z agencją Reutera menedżer hotelu, Danił Primerow.

  Śnieg topniał, ale się nie poddawali

  Budowa hotelu okazała się niełatwa. W tym roku zima w okolicach Soczi jest wyjątkowo ciepła. Bywało, że nawet w nocy temperatura powietrza nie spadała poniżej zera, były więc poważne kłopoty z budulcem - przyznaje Primerow. Przy tak wysokich temperaturach nawet produkcja sztucznego śniegu jest niełatwa. Mimo to udało się wznieść budowlę i - jak do tej pory - utrzymać konstrukcję. Zainteresowanie turystów jest tak duże, że pokoje trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

  Goście chwalą hotel. - Jest naprawdę niezwykły i piękny. Ten wystrój... Tutaj się nawet młodnieje. To działa jak kriosauna. To naprawdę wspaniałe - podkreśla turystka Naira Gasparian z Krasnodaru

  Zobacz cały materiał:
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...