Informacje
 • Gwałtowne burze i topniejący śnieg. Powodzie na południu Włoch

  05-02-2019 17:49 Poprawa pogody w przyszłym tygodniu

  W nocy z poniedziałku na wtorek mieszkańcy południa Włoch zmagali się z gwałtownymi burzami. Po ulewach w okolicach Palermo na Sycylii wystąpiły powodzie.

  Ulewne deszcze sprawiły, że na południu Włoch wystąpiły powodzie błyskawiczne. Szczególnie niebezpiecznie było w okolicy miasta Palermo na Sycylii.

  Deszcz padał przez całą noc z poniedziałku na wtorek. Włoskie służby meteorologiczne ostrzegły przed niebezpieczną pogodą. W Kalabrii na południu kraju ryzyko powodziowe wciąż jest bardzo duże.

  Sytuacja jest poważna nie tylko ze względu na gwałtowne burze. Na Sycylii temperatura sięgnęła 24 stopni Celsjusza, a w Kalabrii termometry lokalnie pokazały raptem o jeden stopień mniej. Istnieje realne zagrożenie, że śnieg z wyższych partii południowych Włoch zacznie topnieć i powodować dodatkowe podtopienia.

  Najbliższe godziny

  Meteorolodzy obawiają się, że w ciągu najbliższych godzin opady skoncentrują w obszarze od Syrakuz do Crotone. Według modeli synoptycznych w tym regionie może spaść ponad 300 litrów deszczu na metr kwadratowy. Niekorzystna aura ma dosięgnąć całego środkowego obszaru Morza Śródziemnego. Prawdopodobnie poprawa pogody nastąpi dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...